Творчі ідеї, що порадують учнів та зменшать кількість сміття на планеті.
Хто би міг подумати – голлівудська красуня задає екологічні тренди! Костюм шалено популярної комікс-героїні Харлі Квін з нового фільму викликав чималий ажіотаж серед модниць з усього світу. В інтернет-магазинах неймовірні жакети, створені з решток сміття – пакетів та пластикових стрічок – розлітаються немов гарячі пиріжки. Невже можна створити щось настільки гарне з банального непотребу?
Імовірно, що так. Зрештою, успіх заможних країн полягає не стільки у багатстві, скільки в ощадливості, здатності знаходити подвійне, а то і потрійне використання тому, що «бідні» країни викидають на смітник кожного дня.
Сьогодні ми розглянемо ряд ідей, що допоможуть по-новому подивитися на використані речі та подарувати їм нове життя.
Мегаполіс продукує тонни пластику щодня. Пляшки складають значний його процент, утім, саме вони здатні перетворитися на безліч корисних речей: від дозаторів і капців, до горщиків для квітів і лопаток. Сьогодні ми розглянемо лише один зі способів використання цього диво-матеріалу – створення прикрас для класної кімнати.
Вам знадобляться наступні матеріали:
пластикові пляшки; ножиці; густа фарба (акрил, гуаш, балончик); голка або тонкий гострий предмет для проколювання пластику; нитка; намистини чи інші прикраси, що нанизуються (за бажанням); дріт або картонна основа; праска (прикраса №3) для заокруглення країв основи; мтарий СD диск (ідея №4); фарбовані ватні кульки (ідея №4).Ідея №1 – Прикраса з пластикової пляшки
Ідея №2 – Креативні настінні прикраси
Ідея №3 – Різдвяні прикраси з пластикової пляшки
Ідея №4 – Ідеї з перетворення пластикових пляшок на прикраси
Спробуйте, результат вас вразить!
Сьогодні ми використовуємо зовнішні жорсткі диски, віртуальні сховища, або інтернет. Ера CD та DVD майже минула, тоді як час для переробки та утилізації сотень тонн пластикових носіїв ще не наступив. Подряпані чи зламані, вони лишаються в шухлядах, або на полицях, своїм блиском викликаючи дитяче захоплення. Однозначно, школярі будуть у захваті від роботи з настільки ефектним матеріалом!
Вам знадобляться наступні матеріали:
старі CD та DVD диски; ножиці; клей; нитки або стрічки; наждачний папір для поліровки країв; нитки; діркопробивач для паперу; дротова або картонна кругла основа; стрічки (№2 «Рожевий дощ»); картон (№3 «Ялинка»); лінійка (№3 «Ялинка»); кольоровий папір або блискітки (№3 «Ялинка»).Ідея №1 – «Місяць та зірки»
Ідея №2 – «Рожевий дощ»
Ідея №3 – «Ялинка»
Це чудовий варіант для новорічного оздоблення класу!
Наступна поробка не лише рятує нашу планету, а ще і заощаджує кошти! Як відомо, діти нерідко одразу витрачають кишенькові гроші, втім, дехто не проти їх відкласти. На жаль, придбання скарбнички не надто асоціюються зі словом «заощадження», особливо зважаючи на те, що розбивання керамічної фігурки є невід'ємним елементом ритуалу діставання грошей.
Запропонуйте дітям створити скарбничку власноруч, розфарбувавши та прикрасивши за власним смаком.
Вам знадобляться наступні матеріали:
пластикова пляшка; густа фарба (акрил, гуаш, балончик); кольоровий папір (може бути пофарбований в тон скарбничці); пензлик; картонні циліндри від паперових рушників; клей; ножиці або ніж для паперу.До речі, таку свинку можна подарувати друзям на Новий рік!
Використання таких допоміжних предметів як праска (яку можна позичити у кабінеті трудової праці), свічка та запальничка значно розширює перелік можливих поробок. Адже з їх допомогою можна з'єднати кілька шарів пластику та надати йому фактично будь-якої форми.
Звісно, майже у кожному класі є квіти: справжні чи штучні. Останні не втрачають свою популярність завдяки стійкості до взаємодії з дітьми, потребують значно меншого догляду та завжди лишаються зеленими і гарними. Замість того, щоб купувати штучні рослини створіть їх власноруч, паралельно позбавивши світ від пари десятків пакетів.
Вам знадобляться наступні матеріали:
зелені, жовті, червоні (№2-3 троянда), рожеві (№4 аглаонема), білі (№5 аглаонема) та чорні пластикові пакети; ножиці; тканина (прокладка під праску); праска (для спаювання шарів пластику); свічка або запальничка; клей (має склеювати пластик); мідний дріт для стебел.Ідея №1 – індонезійська рослина
Ідея №2 – «Троянда»
Ідея №3 – «Пишна троянда»
Ідея №4 – «Суматранська аглаонема»
Ідея №5 – «Аглаонема біла»
Скільки коштують пластикові браслети – сорок гривень? Шістдесят? Чи навіть дорожче? А як щодо безкоштовних? Яскравих, стильних та унікальних? Браслети, заколки та інші прикраси у стилі Харлі Квін не лише порадують кіноманів та любителів коміксів, а і відкриють новий вимір у використанні пляшок та пластикових трубочок.
Лайфхак: аби виріб виглядав акуратно, края браслету необхідно зробити заокругленими (за допомогою праски). Не тримайте трубочки надто близько до вогню, інакше пластик почорніє та втратить привабливий вигляд.
Вам знадобляться наступні матеріали:
різнокольорові пластикові трубочки; праска; тканина (прокладка під праску); свічка; склянка води; діркопробивач; стрічки, нитки; лак для нігтів або акрил (№2 «Браслети»); ножиці (№2 «Браслети»); клейка стрічка аби браслет вийшов рівним (№2 «Браслети»); стрічки (№3 Браслет зі стрічки й трубочок); лінійка (№3 Браслет зі стрічки й трубочок).Ідея № 1 – Заколки, браслети, сережки з кольорових пластикових трубочок
Ідея №2 – «Яскраві браслети»
Ідея №3 – «Браслет зі стрічки й трубочок»
Навряд чи вирубка ялиць розвине екологічне мислення дітей. Штучна? Не лише коштує дорого, але й не менш шкідлива для довкілля за натуральне дерево. Як тоді бути?
Існує чимало способів створити новорічний настрій. Один з них – ялинка з циліндрів від паперових рушників. Звісно, треба використати чимало рушників, аби здобути таку кількість матеріалу, втім, якщо у кожного учня знайдеться хоча б один чи два, на новорічну прикрасу вистачить.
Вам знадобляться наступні матеріали:
картонні циліндри від паперових рушників кришки від пляшок, молока або соків клей та пензель для клею густа фарба (акрил, гуаш, балончик) кольоровий папір скріпки та ґудзики ножиці або кусачки кольоровий лак для нігтів (можливо з блистками або золотистий) новорічні вогники, стрічки та інші прикраси за бажанням папір (№2 «Ялинка з пластикових ложок») блискітки чи інші прикраси (№2 «Ялинка з пластикових ложок») пластикові ложки (№2 «Ялинка з пластикових ложок»)Не забудьте про ідею №2 – «Ялинка з пластикових ложок»
Створення поробок із вторсировини вчить помічати можливості там, де інші бачать лише непотріб. Розвивайте це бачення в дітях і, можливо, з часом у світі стане менше сміття.