Osvitanova.com.ua

Створення Національного агентства кваліфікацій є пріоритетом роботи  МОН - воно трансформуватиме перехід професійних стандартів у освітні. Однак його поява залежить від прийняття нового Закону «Про освіту». Про це йшлося сьогодні у МОН під час засідання міжвідомчої робочої групи з питань розроблення та впровадження Національної рамки кваліфікацій.

Національне агентство не тільки координуватиме розроблення освітніх та професійних стандартів, але й формуватиме вимоги до процедур присвоєння кваліфікацій та визнання результатів неформального та інформального навчання.

«Сьогодні нашим завданням є створення практичної спрямованості освіти. Наразі це має бути нова модель підготовки кадрів, яка була б ефективною. Саме Національне агентство кваліфікацій допоможе поєднати ринок праці та освітньої сфери», – наголосив перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець.

За його словами, нові стандарти оцінювання будуть визначати рівень компетентностей, яким мають володіти випускники після отримання відповідного рівня освіти. Для цього потрібно створювати кваліфікаційні центри з незалежним тестуванням, де буде проводитись визнання кваліфікацій.

Володимир Ковтунець також відзначив, що впровадження Національної рамки кваліфікацій (НРК) сприятиме міжнародному визнанню кваліфікацій, отриманих в Україні.

«Ми маємо створити ту рамку кваліфікацій, яка буде узгоджена з європейською. Реформи, що пов’язані з цим, спрямовані виключно на її вдосконалення», – зазначив перший заступник Міністра.

Окрім цього, на заході обговорили створення спеціального сайту -  він має стати інформаційним майданчиком для усіх зацікавлених осіб з питань НРК. Зокрема, на ньому розміщуватимуться усі нормативно-правові документи, реєстри кваліфікацій, освітні та професійні стандарти.

Довідково:

Національна рамка кваліфікацій (НРК) – системний і структурований за компетентностями опис кваліфікаційних рівнів. Національна рамка кваліфікацій призначена для використання органами виконавчої влади, установами та організаціями, що реалізують державну політику у сфері освіти, зайнятості та соціально-трудових відносин, навчальними закладами, роботодавцями, іншими юридичними і фізичними особами з метою розроблення, ідентифікації, співвіднесення, визнання, планування і розвитку кваліфікацій.

Поширити у соц. мережах: