Чи цікаво вам, якою буде ваша наступна святкова родинна зустріч? Чи важко спілкуватися з деякими членами родини? Іноді ви почуваєтесь виснаженими і дивуєтесь, чому взагалі прийшли? Цього року все може бути інакше. Уявіть собі, що ви йдете на чергову родинну зустріч і почуваєтесь позитивно схвильованими від того, що знаєте, що вона зробить вас щасливими. Це ваш вибір. Експерти з ненасильницької комунікації Нейл Гібсон (Neil Gibson) та Бет Банінг (Beth Banning) зібрали п’ять порад, як зробити так, щоб наступна святкова родинна зустріч стала саме тим досвідом, якого ви завжди хотіли.
Ми називаємо це створенням наміру. Якщо ви не дуже чітко знаєте, чого саме хочете, вам буде складніше це отримати. Як зрозуміти свій намір? Запитайте себе: «Які емоції мені хотілося б пережити?».
Ви можете обрати радість, турботу про когось або гармонію. Або миролюбність: «Якби сьогодні все було б спокійно, це зробило б мене щасливим і мені хотілося б щоб так було і наступного разу». Приділіть час тому, аби обміркувати, які якості сприятимуть тому, що ваша наступна родинна зустріч стане для вас чудовим досвідом.
«Яку користь ми з родиною отримаємо від цього?»
Можливо, члени вашої родини:
зміцнили б зв’язок один з одним; з нетерпінням чекали б наступної зустрічі; більш весело проводили час один з одним або…?Час, який ви витратите на визначення цих переваг, допоможе вам не забути про свій намір, якщо під час зустрічі щось йтиме не так.
Ви можете запитати: «Коли тітка Сью скаржиться на все навколо, вона робить все, що в її силах? Коли тато критикує мене буквально за кожну сферу мого життя, він робить все, що може?»
Власне, так. Вони роблять все, що можуть.
Зупиніться і подумайте про це. Невже вони виглядають так, наче розважаються? Чи успішно вони отримують те, чого насправді хочуть? Якби вони знали кращий та приємніший спосіб розважити себе, ви думаєте вони б ним не скористались? Тому, якщо вас засмучує поведінка інших, нагадайте собі: вони роблять усе, що в їхніх силах. А потім продовжіть створювати той досвід, якого б хотіли ви.
«Не брати близько до серця, якщо хтось каже мені, що моя задумка нудна».
Звісно, ви зможете це зробити, якщо розпочнете з розумінням ставитися до того, що все, що люди роблять або говорять, починається з бажання підтримати те, що для них важливо. І що б це могло бути? Поміркуймо.
Твій батько говорить тобі: «Як ти можеш думати, що відкривати власну справу – це розумно?» Говорячи це, для нього може бути важливим відчуття захищеності чи передбачуваність. Він може турбуватися про те, як ви будете продовжувати сплачувати ваші рахунки. Вірте чи ні, але це може бути його спроба допомогти вам. І він робить для цього все, що може.
Пам’ятайте, що родинна зустріч це не поле бою. Тому наступного разу, коли ви почуєте те, що вам не подобається, коли ви захочете захистити себе та відстояти свою точку зору, ЗУПИНІТЬСЯ і нагадайте собі: це про них. Не бери близько до серця.
Натомість постарайтеся бути допитливими. «Ого, мені цікаво, як у них справи?» Уявіть себе на місці іншої людини: «Якби я так сказала чи зробила, що могло би бути для цього причиною?» Можливо, ви зможете здогадатись.
Одна з основних причин непорозумінь між людьми – невпевненість у тому, чого вони хочуть один від одного.
Ви коли-небудь чули, як люди висловлюють занепокоєння чи скарги на кшталт: «Я просто не знаю, як збираюсь платити оренду цього місяця». Або «Я ненавиджу, коли починаємо їсти, спочатку не помолившись». Або, можливо, хтось із членів родини починає розповідати вам про те, як ваша улюблена двоюрідна сестра псує своє життя.
Що буде тоді? Чи відчуєте ви розгубленість чи незручність? Вам захочеться виправдати себе, пояснити ситуацію чи дати пораду?
Щоразу, коли ви почуваєте себе некомфортно слухаючи тривоги чи скарги інших, ми вважаємо, що частково це викликано тим, що ви не розумієте, чого інші люди хочуть від вас.
Ми пропонуємо запитати на пряму. Скажіть або висловіть вголос припущення, що, на вашу думку, інша людина може хотіти від вас.
Перш ніж почати, згадайте поради 1, 2 і 3.
1. Пам’ятайте про причину вашої зустрічі.
2. Люди роблять все, що в їхніх силах.
3. Не беріть близько до серця.
Припустимо, двоюрідний брат каже: «Я просто не знаю, як буду платити оренду цього місяця». Що йому потрібно? Запитайте його: «Ти хочеш, щоб ми помізкували разом, як оплатити оренду за цей місяць?».
Якщо ваші припущення будуть неточними, вам дадуть про це знати. Ваш здогад відкриє шлях до розмови і, як результат, до більшого розуміння та меншого стресу для вас обох.
Ті здібності, на яких ви зосереджуєтесь, розвиваються.
Якщо ви постійно помічатимете те, що завдає вам болю, ви будете продовжувати страждати. «Який він неуважний», «Їй байдуже до мене», «Він найбільш егоїстична людина, яку я коли-небудь знала».
Намагайтесь зосереджувати вашу увагу на тому, що робить вас щасливими.
Звучить просто. Та запитайте себе, «Що було б, якби я провів свій день, помічаючи все те, що робить мене щасливим, коли я зі своєю родиною?»
Уявіть всі ті речі, які вам подобаються і подякуйте за них. «Так смачно пахне; не можу дочекатися, коли ми почнемо їсти» «Дякую, що приділили час, аби ми могли зібратися разом». «Це так чудово, що мама щаслива, що усі знову зібралися вдома».
Як би ви почувалися, зосереджуючи увагу на таких речах?
Тож, оберіть те, чого ви насправді хочете. Знайте, що люди роблять усе, що в їхніх силах, не беріть близько до серця, уточнюйте ваше розуміння потреб інших людей та зосереджуйтесь на тому, що подобається вам. Зробіть це і ви побачите найшвидший і найпростіший спосіб насолоджуватися кожною зустріччю у колі родини!
{{read_more|Читайте також| 2064, 5148}}
Джерело фото Depositphotos
Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram