Osvitanova.com.ua

Сьогодні з репетиторами займається чи не кожен другий школяр. Дуже часто батьки шукають педагогів для дітей, починаючи з 2 або 3 класу. А дехто взагалі починав з викладачів дошкільної підготовки. Приймаючи рішення обрати репетитора для дитини, батьки керуються різними факторами. Йдеться не тільки про складність програми чи неповноту шкільного викладання. Адже вимоги до рівня знань та навичок у сучасному світі постійно зростають та змінюються відповідно до технологічного прогресу. У цій статті розглянемо явище репетиторства для учнів 1-4 класів: чи потрібен взагалі репетитор та як батьки реагують на нові освітні стандарти. Даними щодо цін і популярних предметів ділиться репетиторський сервіс BUKI.

Чи справді шкільна програма є складною для дітей?

Ми проаналізували результати кількох опитувань батьків на форумах та батьківських групах в соцмережах. Понад 50% відповідей зводилося до того, що програма НУШ занадто важка і заплутана, тому діти просто «просиджують» уроки замість активних відповідей чи запитань.

Ось що думає з цього приводу батько третьокласника, пан В.: «Мій син у 3 класі перестав цікавитися предметами, не хоче робити домашні завдання. Ми його питаємо чому, а він каже, що нічого не розуміє на уроках, а спитати не наважується. Ми займалися з них перед 1 класом, і йому дуже подобалась математика. А зараз з новою школою він забув і те, що знав…».

Мама четвертокласниці, пані М. вважає: «От якби повернути ту стару програму… Моя старша донька в 4 класі здавала ДПА. Ми щодня розв’язували по кілька варіантів, і вона дуже добре запам’ятала ці теми. А зараз дітей особливо не навантажують, так домашні завдання є, але їх ніхто строго не перевіряє. У дітей мало контролю знань».

Пані Г., мама двох учнів 1 класу обурюється: «Дітям нічого не пояснюють, просто грають в ігри. Як можна вчити пісні на англійській, якщо дитина ще не знає алфавіт?! А комплексний підхід привів до того, що в голові у дитини каша, а не структуровані знання».

Чимало батьків обурюється програмою з англійської мови. Вони наголошують, що підручники на зразок Quick Minds чи Smart Junior розраховані на дітей-носіїв мови. Дітям складно навчатися за такими підручниками, бо там немає пояснень правил та словника.

Варто додати, що українські діти змушені навчатися в умовах повітряних тривог та постійної небезпеки. А дистанційне навчання є не завжди якісним та повноцінними, багато тем залишається на самостійне опрацювання.

Чи є зараз попит на репетиторів початкової школи

Так, і доволі високий. Основні дві причини низького рівня засвоєння матеріалу ми виклали вище. Останнє дослідження PISA, яке проводилося в Україні у 2022, показало значне зниження рівня математичної грамотності та читання у порівнянні з довоєнними показниками.

Вік 6-10 років – період, коли мозок дитини ще досить гнучкий, тож вона може легко засвоювати нові знання. Уявіть, якщо учень перейде до середньої школи лише з базовими навичками читання та письма. Як він чи вона зможе сприймати значно більший обсяг інформації та розуміти складні теми без необхідних фундаментальних знань?

Батьки це чудово розуміють та прагнуть, аби їх діти вчасно та повноцінно отримали необхідну навчальну базу. А додаткові заняття з репетитором – це найкращий спосіб донести до дитини інформацію та розвинути практичні навички.

Репетиторів з яких предметів шукають найчастіше

За даними найпопулярнішого в Україні репетиторського майданчика BUKI, ось трійка предметів з найвищим попитом:

Знання англійської – просто необхідність для успішної реалізації у сучасному світі. А математичні навички також досить важливі, що пов’язано зі стрімким інформаційно-технологічним прогресом. Українська мова охоплює розвиток навичок читання, словникового запису, граматичних правил та зв’язного висловлювання.

Яка середня ціна заняття з репетитором молодших класів

На загал зауважимо, що вартість визначає фахівець, виходячи з ситуації на ринку, власних професійних досягнень та досвіду. А ще на ціни впливає те, наскільки предмет є складним чи затребуваним у суспільстві.

Так, вивчення іноземних мов та математики в основному вартує дорожче, аніж вивчення української мови чи природознавства. Для кращої наочності додаємо інфографіку з середніми цінами на основні предмети від BUKI.

Безплатні додаткові заняття можливі у школі: чи варто витрачатись на репетитора

Взагалі кожен з батьків вирішує індивідуально. Радимо звернути увагу на якість шкільних занять та їх специфіку. Бо в більшості пересічних навчальних закладів це, як правило, групи з виконання домашніх завдань або гуртки, на яких дають дуже поверхневі знання.

До того ж навряд чи ви знайдете багато шкільних гуртків з математики чи англійської мови. Переважно на гуртках займаються творчою діяльністю: журналістика, хендмейд, робототехніка тощо.

Отже, безкоштовні варіанти занять існують, проте вони не досконалі. Що ж до репетитора, то теж треба докласти певних зусиль, аби знайти хорошого професіонала. Спілкуючись з фахівцем, зважайте не лише на кваліфікацію, а й на особисті якості: наскільки людина толерантна, чесна, відповідальна. Ви можете попросити у викладача пробний урок або оцінити процес викладання під час занять з вашою дитиною.

Обравши потрібного фахівця, ви отримаєте персональний підхід, програму та максимально комфортні умови навчання для своєї дитини

{{read_more|Читайте також| 6789, 5703}}

Джерело фото Depositphotos

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram

Поширити у соц. мережах: