Osvitanova.com.ua

Штучний інтелект стрімко розвивається і вдосконалюється. З’являються нові програми, здатні допомагати людству із складними рутинними завданнями. Багато компаній вже зрозуміли, яку користь можуть принести ШІ інструменти в їхній роботі, тож активно впроваджують їх у свою діяльність. Технології використовують для швидкого створення текстів, аналізу та обробки масивів даних, різних зображень, відео і не тільки. Одними з найбільш популярних зараз є інструменти на основі машинного навчання, обробки природної мови (NLP) та комп’ютерного зору. Докладніше про це пише stud-point.

Завдяки машинному навчанню комп’ютерні програми можуть діяти за певними алгоритмами, які вони будують на основі отриманих раніше даних. Інформацію надає людина, а машина — вчиться виконувати певну дію відповідно до запиту. Інструменти штучного інтелекту на основі цієї технології можна використовувати для обробки та систематизації великої кількості даних, особливо якщо вони не систематизовані належним чином. А також тоді, коли інформація така різна, що дуже складно виявити хоч якийсь зв’язок або закономірність. Машинне навчання успішно застосовується в:

онлайн-торгівлі; чат-ботах; перекладі та аналізі текстів; алгоритмах соціальних мереж.

Наприклад, Pinterest послуговується машинним навчанням, щоб добирати саме ті зображення, які будуть цікаві кожному конкретному користувачу.

Технологія обробки природної мови дає змогу комп’ютеру порозумітися з людиною. Наша мова для машин складна і занадто різноманітна, тому її потрібно правильно переформатувати, щоб комп’ютер зрозумів, що ми від нього хочемо. Після ретельної обробки і навчання машина вже може логічно і правильно реагувати на людські запити. Приклади застосування NLP ми можемо побачити в:

чат-ботах і голосових помічниках на кшталт Siri чи Alexa; автоматичній організації документів і листів в електронній пошті; аналізі симптомів для пропонування діагнозів та методів лікування.

Наприклад, Amazon розробили платформу Amazon Comprehend Medical, яка аналізує медичну історію людини та вказує на хвороби і можливі методи лікування.

Комп’ютерний зір допомагає машинам бачити та аналізувати фото і відео так, як це роблять люди. Саме завдяки цьому напрямку штучного інтелекту твій гаджет розпізнає обличчя, виділяє окремі об’єкти, додає різні ефекти, визначає місце знаходження. Сюди ж відносяться й інструменти штучного інтелекту, які можуть генерувати зображення. Але сфера застосування комп’ютерного зору набагато ширша. Його використовують для:

аналізу рентгенів та інших результатів медичних обстежень; безпечної навігації безпілотних автомобілів; аналізу людських емоцій від придбання того чи іншого товару; створення віртуальної реальності.

Після екскурсу в різноманіття штучного інтелекту перейдемо до конкретних сфер та інструментів, які ти можеш використовувати для швидкого і легкого виконання різноманітних завдань. 

Написати, перекласти, підсумувати: інструменти ШІ для роботи з текстом

Усі вже добре знайомі з Chat GPT і його навичками написання текстів. Він настільки популярний і зручний, що в деяких професіях зараз просто не обійтися без нього! Але штучний інтелект у роботі з текстом не обмежується тільки цим інструментом. Є ще багато варіантів, які допоможуть в аналізі, обробці та генеруванні тексту. 

Claude

Більше не треба читати довгі та нудні тексти. Цей інструмент допоможе проаналізувати великий об’єм тексту і виокремить з нього найголовніше. Він стане в пригоді для аналітиків, копірайтерів і всіх, хто працює з великою кількістю документів. Claude здатний самостійно писати, наприклад, короткі дописи, структури матеріалів, їх чорнові варіанти. 

Jasper

Інструмент на основі штучного інтелекту для роботи з текстом. Працює з довгими форматами і має шаблони для написання різноманітного контенту: від блогів до рекламних оголошень та листів. Підлаштовується під заданий користувачем тон і тему, враховує цільову аудиторію. Також має функцію перевірки граматики. 

Perplexity 

Якщо втомився/лась шукати інформацію за тисячами посилань в Google, то тобі сюди. Perplexity надає чіткі та короткі відповіді, підсумовуючи знайдене в інтернеті. Цей інструмент ШІ для роботи з текстом підсумовує масиви даних, пояснює складне простими словами. Також дає посилання на ресурси, з яких була взята інформація, тож її можна перевірити.

Зі складного зробимо просте: інструменти ШІ для аналізу та обробки даних

Робота з масивами чисел теж може бути оптимізована та автоматизована завдяки штучному інтелекту. Він може не тільки підсумувати отриману інформацію, а й зробити аналіз і прогноз відповідно до твого запиту. 

Microsoft Power BI

Інструмент, що допоможе проаналізувати та візуалізувати дані. Сюди можна завантажити будь-які таблиці, а на їх основі створити звіти та інформаційні панелі. Розпізнає не тільки числову, а й текстову інформацію. Його можна використовувати для побудови графіків, створення звітів, дашбордів, визначення KPI.

AnswerRocket

Варіант, який підійде початківцям, адже має простий і зрозумілий інтерфейс. Користувач вводить запит англійською мовою і отримує потрібний результат у вигляді графіків і діаграм. Якщо необхідно, то можна скоригувати отриману інформацію уточнювальними запитами.

Tableau

Ця платформа допоможе розрахувати ймовірності і спланувати ризики. На основі введених даних у ній можна будувати сценарії у вигляді простих алгоритмів. Також вона дає змогу самостійно налаштовувати математичні моделі, використовуючи різні мови програмування. Тож цей інструмент підійде для просунутих користувачів.

Комп’ютере, зрозумій мене: ШІ в обробці природної мови

Штучний інтелект може не тільки писати, а й говорити! Хоча й робить він це не самостійно, а тільки за твоїм запитом. Тож якщо потрібно щось озвучити, розшифрувати голос у текст, а часу і ресурсів на це немає, ШІ інструменти прийдуть тобі на допомогу.

Scribbl

Інструмент, який автоматизує ведення нотаток і написання фоллоу-апів після зустрічей. Це розширення для Chrome, яке розшифровує зустрічі в Google Meets і одразу зберігає їх у Google Docs. Отриману транскрипцію можна завантажувати, редагувати та ділитися нею з іншими. Scribbl точно стане в пригоді HR та рекрутерам.

Murf

Платформа, що допомагає створити озвучку для будь-якого продукту. Це може бути відеоінструкція, подкаст або навчальне відео. Інструмент має в запасі понад 100 голосів, які можна налаштувати за тоном, акцентом, емоціями. Підтримує не тільки текстове введення інформації, а й голосове: ти можеш просто начитати текст, завантажити до Murf і налаштувати його так, як потрібно.

Syntea

Цей інструмент нагадує репетитора. Він створює індивідуальну навчальну програму для користувача, допомагаючи якомога ефективніше вивчати та повторювати матеріал. Усе це — в інтерактивному та розважальному форматі. Навіть найбільш складну тему Syntea зможе пояснити легко і з прикладами, ще порадить, як краще запам’ятати важливу інформацію. 

Що ти бачиш на картинці: ШІ у візуальному розпізнаванні

Вміння штучного інтелекту розпізнавати, аналізувати та класифікувати візуальні зображення може суттєво змінити правила гри в багатьох сферах. Тепер розуміти і прогнозувати дії людей та об’єктів стане ще легше!

Goods Checker

Інструмент, який спрощує роботу мерчендайзерів. Він автоматично аналізує фото вітрини, товари та ціни на них. Допомагає створювати планограми, перевіряти викладку і формувати аналітику. ШІ робить цей процес швидким, а результати — точними й актуальними.

Система ADAS

Складається з однієї або кількох камер та радарів. Вони допомагають підтримувати безпеку на виробництвах. Наприклад, здатність розпізнавати автомобілі та інші об’єкти дає змогу контролювати безпечну відстань і попереджати, якщо щось йде не так. Також система може визначити стан здоров’я водія та пасажирів і проінформувати про можливі проблеми.

Tesla

Ти точно чув/ла або бачив/ла автомобілі цієї марки. Їхній автопілот працює саме завдяки комп’ютерному зору. Ця технологія розпізнає об’єкти, оцінює відстань до них і таким чином керує автомобілем. Також ШІ може самостійно побудувати маршрут, за яким буде рухатися, і локалізувати машину в просторі навіть без використання GPS.

А що буде далі: інновації та майбутнє розвитку ШІ

Штучний інтелект стрімко розвивається, охоплюючи все нові і нові сфери. Тож у майбутньому на нас чекає ще більше корисних і важливих інструментів на основі AI, які точно змінять наше життя. 

Наприклад, він зможе змінити підхід до побудови міст: оптимізувати транспортні системи, енергоспоживання, допомогти управляти відходами. Завдяки ШІ будуть створюватися справжні розумні міста. Ще однією важливою сферою його застосування буде медицина. Штучний інтелект допомагатиме лікарям ставити більш точні діагнози, розробляти персоналізовані плани лікування. 

Використання штучного інтелекту в роботі вчителя також може стати звичною практикою в майбутньому. AI допоможе освітянам створювати інклюзивні та індивідуальні навчальні плани, підвищуючи якість усього процесу. А ще новітні інструменти активно використовуватимуть у сфері послуг. Вони стануть у пригоді для покращення обслуговування клієнтів, автоматизації завдань і надання персоналізованих рекомендацій.

Впровадження штучного інтелекту матиме серйозний вплив на людське життя. З одного боку, це спонукатиме до зростання продуктивності, створення нових робочих місць і покращення життя. А з іншого, може призвести до проблем з конфіденційністю та глобальних змін на ринку праці. Тож при використанні інструментів штучного інтелекту пам’ятай і про можливості, і про ризики. А ми будемо тримати тебе в курсі всіх змін і завжди допоможемо знайти твоє кар’єрне щастя. 

{{read_more|Читайте також| 6173, 5838}}

Джерело фото Depositphotos

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram

Поширити у соц. мережах: