Osvitanova.com.ua

Учні Малої академії наук України повернулися зі США з перемогами на міжнародному конкурсі проєктів екологічного спрямування — GENIUS Olympiad, повідомляє МОН.

Українська команда виборола 17 нагород: 1 гран-прі, 3 золоті медалі, 5 срібних медалей, 4 бронзові медалі, 4 почесні відзнаки.

GENIUS Olympiad — один із найбільших у світі конкурсів для учнівських екопроєктів. Щороку в ньому беруть участь понад 1000 учасників із більш ніж 70 країн.

Цьогоріч у фіналі змагалися 1269 учасників. Україну представили 34 учні з 11 областей з 29 проєктами — усі вони є вихованцями Малої академії наук.

Учнів урочисто зустріли на Центральному залізничному вокзалі Києва рейсом «GENIUS express» від Укрзалізниці. У заході взяли участь перший заступник міністра освіти і науки України Євген Кудрявець та в. о. директора МАН Олена Квачевська.

«З кожним роком зростає відсоток українських учасників GENIUS Olympiad у США, які стають призерами. Уже втретє Гран-прі забирає саме Україна — і ми знову показуємо приклад для світу. Щиро пишаємося нашими учнями та працюємо над створенням більше можливостей для розвитку позашкільної освіти. Щоб українські діти могли розкривати свій потенціал в Україні та знайти своє місце у глобальній спільноті», — зазначив Євген Кудрявець, освітній дипломат, перший заступник Міністра освіти і науки України.

У 2021 році Мала академія наук України стала першою організацією у світі, яка отримала ліцензію GENIUS Olympiad на проведення національного етапу конкурсу.

Вітаємо переможців, учасників та їхніх наукових керівників!
🏆 Гранпрі здобула Сердюк Єлизавета з Київщини, проєкт «Sweet people» у категорії «Музика». Наукова керівниця — Абраменко Ангеліна Анатоліївна.

🥇 Золото вбороли:

Абраменкова Анна та Мірошниченко Тимофій з Дніпропетровщини, проєкт «The Scenario: 2052» у категорії «Короткометражний фільм». Наукова керівниця — Бесчастна Дар’я Олександрівна.

Брус Варвара з Київщини, проєкт «GENIUS Olympiad — 2025: хочу, щоб ви вижили» у категорії «Короткометражний фільм». Наукова керівниця — Махоніна Радіслава Валеріївна.

Зеленько Артем та Окіпняк Роман з Черкащини, проєкт «CORE Ukraine» у категорії «Робототехніка». Науковий керівник — Кадуха Віталій Миколайович.

🥈 Срібло здобули:

Войтович Єлизавета з Києва, проєкт «Дослідження оптимальної конструкції джерела живлення низької потужності на основі п’єзоелектричної устілки для взуття» у категорії «Наука». Науковий керівник — Мєшков Олександр Юрійович.

Грищук Дмитро з Житомирщини, проєкт «Програмування» у категорії «Програмування». Науковий керівник — Грищук Сергій Миколайович.

Макаренко Богдан і Яцура Андрій з Київщини, проєкт «Backside of Industrialization» у категорії «Короткометражний фільм». Наукова керівниця — Новикова Надія Валентинівна.

Мельниченко Михайло з Києва, проєкт «Сучасне протезування колінного суглобу за допомогою 3D-друку» у категорії «Наука». Науковий керівник — Козленко Олег Володимирович.

Темченко Марія з Дніпропетровщини, проєкт «Наша реальність» у категорії «Мистецтво». Наукова керівниця — Касьянова Світлана Робертівна.

🥉 Бронзу отримали:

Благодаров Кирило з Дніпропетровщини, проєкт «Дослідження способу енергозбереження для вертикальної ферми» у категорії «Наука». Наукова керівниця — Булана Тетяна Михайлівна.

Гарькава Софія з Дніпропетровщини, проєкт «Карбонові ринки та їхня роль в світовій та українській економіці» у категорії «Промова». Наукова керівниця — Коротюк Алевтина Андріївна.

Зборовська Єва із Сумщини, проєкт «In the grip of black gold» у категорії «Мистецтво». Наукова керівниця — Черномаз Алла В’ячеславівна.

Павлик Олег і Капітан Василь з Волинської області, проєкт «Зробимо планету чистішою разом: ініціативи з прибирання, озеленення та зменшення забруднення» у категорії «Робототехніка». Науковий керівник — Роговський Андрій Віталійович.

🎖️ Почесні відзнаки отримали:

Макаренко Валерія з Харківщини, проєкт «Вуглецеві ринки: зелені кредити, червоні прапорці» у категорії «Промова». Наукова керівниця — Поваляєва Тетяна Борисівна.

Махніцька Владислава з Тернопільщини, проєкт «Шопен й екологія: музика як відображення екологічних проблем» у категорії «Музика». Наукова керівниця — Олексюк Оксана Михайлівна.

Остапенко Аліса з Києва, проєкт «Створення олеофільного адсорбенту на основі пуху тополі» у категорії «Наука». Науковий керівник — Миронюк Олексій Володимирович.

Панченков Дмитро з Дніпропетровщини, проєкт «Вуглецевий ринок як драйвер економічного зростання України» у категорії «Промова». Наукова керівниця — Гродікова Олена Володимирівна.

{{read_more|Читайте також| 6614, 5475}}

Джерело фото Depositphotos

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram

Поширити у соц. мережах: