Літо – час не лише для активного відпочинку. За цих кілька місяців можна познайомити дітей із неймовірними художніми історіями, опанувати мову, вивчити кількадесят нових фактів про світ або ж навчитися безпечно користуватися інтернетом. Разом із директоркою видавництва #книголав Іриною Краснокутською ми відібрали найцікавіші книжки від українських видавництв, які можуть стати в пригоді допитливим читачам молодших класів.
Книжка може не лише провокувати на роздуми, а й викликати апетит. Енциклопедія про їжу — саме те, що треба, для літніх канікул. Всередині читачі знайдуть неочікувані факти про продукти, які ми щодня вживаємо в їжу, цікаві історії про страви та людей, які формували культуру споживання їжі, або ж диваків, які намагалися готувати те, що не готує ніхто.
Крім того, автори не оминули увагою і корисну інформацію про наше харчування, яку діти мають знати і розуміти. Тож у книжці є згадки про корисну та шкідливу їжу, а також про вітаміни та хімічні елементи, які потрібні нашому організму. Книга містить багато ілюстрацій та інфографіки, щоб читачі легше сприймали інформацію.
Діти починають користуватися гаджетами з дуже раннього віку і часом можуть бути вправнішими, ніж деякі дорослі. Тому важливо пояснити дитині, що перебування в інтернеті вимагає певних правил поведінки, інакше можна нашкодити собі або іншій людині.
Помічником у цій розмові стане книжка «Життя онлайн» — енциклопедія про безпеку в інтернеті. У ній дитина знайде корисні поради зі створення сторінок у соціальних мережах, правила поведінки з інформацією, приватними даними. Крім того, читач зможе прочитати про етику спілкування з іншими інтернет-користувачами, дізнається, чому тролінг — це погано, а секстингу потрібно уникати.
В українському виданні є перелік корисних ресурсів, які допоможуть дитині, якщо вона потрапить у халепу або ж захоче дізнатися більше про якісь інтернет-явища.
Як працюють м’язи? Яка частина серця сильніша? Яка ділянка мозку відповідає за наш слух? Відповіді на всі ці запитання можна знайти у великій енциклопедії про людське тіло. Школяр зможе дізнатися не лише багато корисної інформації про організм, а й запам’ятати багато цікавих та складних фактів, якими можна вразити співрозмовника.
Перевага цього видання — великі розгортки-плакати, які можна ретельно вивчати годинами. Дитині буде цікаво дізнатися про те, як працює її тіло з перших днів життя, як працює тіло мами, тата і всіх друзів довкола, і, зрештою, «Велика книга про тіло» — може стати помічником у засвоєнні матеріалу вже в школі.
4. «Що таке щастя?», Оскар Бреніф'є, 2019
Відомий французький письменник та філософ Оскар Бреніф’є пише невеликі книжки для дітей, які допомагають зрозуміти дуже прості, на перший погляд, речі: що таке почуття, що добре, а що погано, що таке щастя? Та ми знаємо, що у «дорослому» світі нам не завжди вдається їх ідентифікувати. Тож із дитинства дуже важливо вміти визначати емоції та почуття й керуватися певними моральними правилами, які допоможуть робити вибір та висловлювати свої переживання правильно.
Книжка про щастя дуже важлива, адже це почуття у кожного різне, і саме тому набуте усвідомлення «що таке щастя для мене?» допоможе дитині у майбутньому уникнути впливу чужих ідей та думок, а завжди обирати свій шлях і визнавати його.
Читай також Як читати книжки Оскара Бреніф’є
Подорожувати світами, дізнаватися історії видатних мандрівників, знаходити в них риси, які хочеться мати, — сміливість, відвагу, віру в себе та прагнення здійснити свої мрії, — ось про що ця книжка.
Від історій про мандрівки вікінгів до експедицій відомих дослідників ХХ століття на Землі та вже поза нею, у цій книжці дитина зможе прожити разом із героями кількадесят шалених подорожей. Можливо, як ніколи така книжка стане в пригоді, коли світ ще оговтується від пандемії, і не всі матимуть змогу вирушити в подорож іншими містами чи країнами.
Анастасія Пасічна, журналістка проєкту “Дружня школа”
Цей матеріал створений за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міністерства закордонних справ Фінляндії. Висловлені в цьому матеріалі думки жодним чином не відображають офіційний погляд Європейського Союзу чи Міністерства закордонних справ Фінляндії.