Блогер і підприємець Томас Оппонг (Thomas Oppong) відомий своїми напрацюваннями в галузі особистісного розвитку, продуктивності та лідерства. Засновник платформи AllTopStartups, яка надає поради для підприємців, в цьому дописі поділився, чому так важливо завжди залишатися допитливим і не припиняти вчитися.
Знання породжують знання, а нові навички відкривають шлях до кар’єрного зростання.
Здатність зберігати відкритий розум і вчитися у всіх і всього – це справжня суперсила.
Навчання у кожного та на всьому, що мене оточує, стає для мене дедалі ціннішим. Правда в тому, що ми можемо вчитися майже з кожного досвіду, який переживаємо щодня.
Не всі знання, необхідні для кращого життя, приходять з книжок чи класних кімнат. Кожен успіх або невдача (у житті чи кар’єрі) – це можливість дізнатися щось нове.
Найрозумніші люди в майже кожній галузі вчаться не лише завдяки розуму чи досвіду. Вони також здобувають знання з повсякденних зустрічей та спілкування з іншими.
Щоб зрозуміти, що, незалежно від вашого віку, завжди є ще багато про що можна дізнатися, потрібне значне когнітивне переосмислення. У творі «Про користь і шкоду історії для життя» (1874) Фрідріх Ніцше зауважив: «Не існує вічних фактів, як не існує абсолютних істин».
Розумні люди не відгороджуються від нових можливостей покращити своє сприйняття світу й знання про те, що працює, а що ні.
Вони продовжують оновлювати свої знання, щоб ставати ще кращими версіями себе. Вони розуміють, що інтелект – це завжди незавершена робота.
Найрозумніші люди ніколи не перестають ставити під сумнів те, що знають.
Багато хто дивиться на світ крізь призму своїх упереджень – досвіду, переконань, цінностей і вподобань. Вони бачать лише ті закономірності, які відповідають їхнім наявним знанням.
Як писав Френсіс Бекон в своєму творі The New Organon: «Людське розуміння, одного разу прийнявши якусь думку (або як таку, що відповідає загальноприйнятому погляду, або як таку, що узгоджується з власними переконаннями), залучає все інше, щоб підтримати та підтвердити її. І хоча існує більше фактів і вагоміших доказів з протилежного боку, воно або ігнорує й зневажає їх, або відкидає, посилаючись на якісь розрізнення, щоб зберегти недоторканою владу своїх попередніх висновків».
Розумні люди постійно думають і ставлять кращі запитання, толерують свої помилки та рухаються вгору по кривій навчання.
Розумні люди готові дослуховуватись до інших поглядів і відкриті до інших рішень.
Розумні люди знаходять цінність у всіх видах знань. Вони ніколи не втрачають можливості навчитися чогось нового.
Хоча розумні люди приймають нові переконання, коли їм демонструють сліпі зони, інші відкидають відмінні погляди, істини, аргументи чи навіть факти, які суперечать усталеним уявленням.
Розумні люди не бояться сказати "Я не знаю". Якщо вони цього не знають, вони можуть цього навчитися.
Альберт Ейнштейн зберігав свою допитливість протягом усієї кар’єри. Допитливість була однією з його найбільших рушійних сил. Йому подекуди приписують вислів: «У мене немає особливих талантів, я лише пристрасно допитливий».
Коли загальноприйнята мудрість суперечила його теорії, Ейнштейн ставив під сумнів цю мудрість, а не свою теорію – і часто його впертість винагороджувалася.
Розумні люди дозволяють собі захоплюватися речами, які інші сприймають як належне. Серійні новатори постійно проходять через це. Вони йдуть за своєю допитливістю і зосереджуються на тому, що хочуть знати, а не на тому, що вже знають.
Ви ніколи не станете довершеною людиною. Завжди є щось, про що ви могли б дізнатися. Постійні зусилля до прогресу в різних сферах життя – це шлях розумної людини.
Розумні люди знають, що ніколи не зрозуміють, як усе працює, але їм цікаво дізнатися якомога більше. Навчатися того, що вас цікавить, – це добре, навіть без негайних результатів.
Знання породжують нові знання, а компетенції відкривають двері до нових можливостей. Залишайтеся відкритими до нових знань.
Я вірю в Т-подібний підхід до побудови життя та кар’єри: досконалість у вузькій галузі знань і широке розуміння інших сфер.
Розумні люди мають надзвичайні здібності, яких звичайні люди не мають. Розумні люди бачать закономірності там, де інші бачать лише шум.
Не втрачайте можливості вчитися у тих, хто розумніший за вас.
{{read_more|Читайте також| 6500, 6660}}
Джерело фото Depositphotos
Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram