Психолог Михайло Лабковський на своїй сторінці в Фейсбуці поділився порадами для батьків, як виховати дитину з високою самооцінкою.
Дитина повинна відчувати, що її приймають такою, яка вона є. Вона для батьків — не тягар, не поламані надії та не можливість реалізувати власні амбіції.
А це означає, що танцювати навколо оцінок, уроків і досягнень у гуртку не потрібно. Ставтеся спокійно до її навчання. Не треба влаштовувати сімейне свято, якщо у неї п’ятірки з усіх предметів, і не треба розігрувати трагедію, якщо у неї двійка або трійка. Вона повинна чітко усвідомлювати: її приймають і люблять ПРОСТО ТАК.
Не треба використовувати похвалу як мотивацію. У дитини не має скластися відчуття, що мама її обійме за золоту медаль, а тато поцілує тільки за вимитий посуд.
Батьки, які все роблять правильно, але водночас не люблять себе, не зможуть виховати впевнену в собі дитину.
Дитина допомогла вам із хатньою роботою? Можна їй просто подякувати. Вона отримала хорошу оцінку? Розділіть із нею її ж радість.
Не треба скупитися на похвалу загалом. Нехай знає, що ви її любите і цінуєте. Дивіться пункт перший — не за щось, а ПРОСТО ТАК.
Якщо вона переживає, не треба говорити «сам винен», «а не треба було дружити з тим хлопчиком» або «а треба було краще готуватися».
Навіть якщо порівняння — на її користь.
У дитини взагалі не має бути звички заглядати у чужу тарілку. Вона має бути зосереджена на тому, яка вона сама собою, а не на тому, яка вона порівнюючи з іншими.
Батьки, які все роблять правильно, але водночас себе не люблять, не зможуть виховати впевнену в собі дитину.
Якщо мама каже доньці: «Ти у мене найкрасивіша», але водночас при ній обговорює свій власний ніс і целюліт, нічого не вийде.
{{read_more|Читайте також| 1698, 2098}}
Джерело фото Depositphotos
Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram