У Пущі-Водиці побудуть Міжнародний центр дитячої наукової творчості за ініціативи Малої академії наук. Там планують готувати молодих науковців та проводити всеукраїнські та міжнародні конкурси й олімпіади, повідомляє МОН України.
Науковий центр створюється за участі фахівців ЮНЕСКО, Міжнародного руху за науково-технологічне дозвілля, NASA, Європейського центру ядерних досліджень, а також американської Національної лабораторії АРГОН.
Наразі у Пущі-Водиці реконструюють старий корпус літнього табору.
Спорудження центру завершиться у 2023 році, за словами президента МАН України та академіка НАН України Станіслава Довгого.
На території табору вже заклали капсулу часу з посланням від юних науковців та Зеленського, яку мають відкрити через 30 років, на 60-ту річницю незалежності України.
Для юних науковців на території комплексу хочуть облаштувати 12 лабораторій природничих наук, технологій, інженерії та математики. Окрім цього, там обіцяють обсерваторію для дослідження космосу, 3 конференц-зали, сферичний кінотеатр, залу для кінолекцій, готель для викладачів, молодіжний хостел, їдальню та спортивно-оздоровчий комплекс.
Лабораторно-навчальний корпус
Басейн
Спальний корпус
Експозиційний центр
У центрі будуть розвивати STEM-освіту: знайомити викладачів з актуальними педагогічними практиками, підходами до розвитку молодих науковців, новими лабораторними та освітніми методиками.
Президент МАН Станіслав Довгий: «В усій Європі немає такого центру з науковими лабораторіями, який міг би прийняти 500 школярів. Найбільш знаний на сьогодні — XLAB у Ґеттінґені — має 2 чи 3 лабораторії, де можуть перебувати 12 учнів. Натомість ця локація дасть можливість проводити міжнародні змагання найвищого рівня саме в Україні. Це престиж і авторитет нашої країни як інтелектуальної та високотехнологічної держави. До 2017 року, на жаль, українські школярі практично не брали участі в міжнародних конкурсах. А на сьогодні їм доступні понад 50 конкурсів, діти привозять понад 180 нагород на рік. Ми вийшли на рівень, коли вже нам пропонують міжнародні олімпіади проводити в Україні. Такі заходи відвідують президенти країн. Це топрівень»
А SoftServe та ЛНУ ім. І. Франка запускають першу в Україні бакалаврську програму з Квантового програмування.
Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram