Освіта Нова поговорила зі співзасновником компанії Softbook Євгеном Сусловим про те, які онлайн-курси обирали українці в 2023 році і в якому напрямку розвиватиметься онлайн-освіта. До слова, Softbook – це сервіс для створення та керування власними навчальними проєктами, на який вже зараз створено 400 курсів і навчається 150 тис. студентів.
У 2023 році триває тренд на зростання популярності онлайн-навчання, причини всім відомі: важка ситуація на ринку праці, виїзд українців за кордон, підвищення або зміна кваліфікації та інші. Українці – народ незламний, в будь-яких умовах продовжують розвиватися, самовдосконалюватися, активно здобувати нові навички та поглиблювати знання, вибираючи різноманітні онлайн-курси.
Вже декілька років поспіль тримають лідерство IT-курси, а з початку повномасштабного вторгнення в українців з’явився попит і на мовні школи. Загалом на ці два напрямки припадає приблизно 40% всіх онлайн-учнів. Насправді IT-фахівці на початку війни були майже єдиними, хто вистояв у першу найскладнішу хвилю, яка паралізувала роботу бізнесу. Це змусило багатьох розглянути для себе нові спеціальності, щоб швидко перекваліфікуватися. Сплеск мовних курсів теж логічний, причому шаленої популярності набули курси української мови.
З поглибленням цифрової трансформації українці все більше розуміють важливість таргетингу та цифрового маркетингу. Онлайн-курси з аналітики, стратегій реклами та роботи з цільовою аудиторією стають невіддільною частиною професійного розвитку тих, хто бажає розвивати кар'єру в цій сфері. Також все актуальнішим серед українців стає питання інтернет-бізнесу та створення прибуткових онлайн-проєктів. Онлайн-курси зі створення та монетизації вебсайтів, електронної комерції, створення бізнесу в Tik Tok та Instagram, розвиток афіліатного маркетингу знаходять своїх прихильників серед тих, хто мріє про фінансову незалежність. Частка цих курсів від загальної кількості онлайн-курсів на платформі Softbook складає майже 25%.
10% онлайн-учнів надають перевагу опановуванню творчих навичок – дизайн, копірайтинг, фотографія, відео. До речі, мікротренд цього напрямку – зйомка фото і відео на смартфон, монтаж та обробка відеоконтенту. Це пов'язане з ростом популярності коротких відео, які зараз використовують і блогери, і бренди для просування товарів.
Пам'ятаєте часи, коли будь-які курси проходили тільки офлайн? Тепер «онлайн» так інтегрувався у наше життя, що залишився дуже малий перелік професій, які досі не можливо опановувати дистанційно. Майже будь-які знання можна отримати через інтернет – фітнес, маркетинг, PR, HR, фінанси, менеджмент, крипта. Онлайн-навчання здійснюється за допомогою курсів, лекцій, марафонів, вебінарів, подкастів тощо. Відкрилися в прямому сенсі безмежні можливості та перспективи для тих, хто налаштований змінюватись, займатися самонавчанням та власним розвитком.
Ось як бачить перспективу розвитку онлайн-освіти Євген Суслов:
«Онлайн-освіта продовжує динамічно рости, і за останні 3 роки її обсяг збільшився на більш ніж 40%. Також спостерігається зростання попиту в напрямку онлайн-шкіл та продажу онлайн-курсів безпосередньо в Україні. Softbook активно працює над розвитком продуктів, які відповідають цим трендам. Я впевнений, що майбутнє належить комбінації традиційної освіти з інноваційними методами онлайн-навчання. Зростальна популярність онлайн-освіти в Україні говорить нам про те, що кожен має рівні можливості. Головне – мати бажання вдосконалювати професійну майстерність»
{{read_more|Читайте також| 6235, 6236}}
Джерело фото Depositphotos
Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram