У сучасному світі перед молоддю постає дилема: що робити, якщо хочеш щоденно дізнаватися щось нове, але катастрофічно бракує сил в організмі і годин у добі? Рішення є – експрес-саморозвиток. Ми перевірили, що можна встигнути за 11 хвилин.
Це не займає багато часу, а матеріал запам’ятати легко. Тепер зубрити правила не потрібно – є значно цікавіші способи дізнатися більше про всі нюанси солов’їної. Наприклад, експрес-уроки української від Олександра Авраменка. Одне відео триває приблизно 2 хвилини, тобто за 11 можна пройти 5 уроків. Якщо тобі більше до вподоби читати, автор видав ще й книгу «100 експрес-уроків української».
Таким чином можна підтягнути не лише українську, але й англійську. Наприклад, на сайті української служби ВВС можна знайти експрес-уроки англійської. Вони тривають всього 3-4 хвилини, тому за 11 хвилин можна встигнути пройти 3-4. Перевага саме цих уроків – до кожного відео додається його текст, а також словник.
Highbrow Courses – це прекрасна платформа з текстовими міні-курсами. Ти можеш підписатися лише на один курс, який триває приблизно 10 днів. Щодня тобі на пошту приходить урок – коротка, але цікава розповідь, яку ти встигнеш прочитати за сніданком. Знайти на сайті щось до душі легко, адже розділів багато: «Мистецтво», «Подорожі», «Бізнес», «Мови», «Продуктивність» та інші.
Комікси розвивають уяву, адже спершу ми зазвичай переглядаємо картинки, складаємо певну сюжетну лінію у голові, а вже згодом читаємо текст. Зараз з’явилося багато коміксів українського виробництва. Їх читати ще цікавіше, адже вони розповідають про нашу сучасність. Наприклад, «Звитяга. Савур-Могила» про воїнів АТО або ж «Максим Оса» про безстрашного українського козака. Найважливіше те, що комікси не заберуть багато твого часу і один випуск легко можна прочитати за 11 хвилин.
А ти знав, що однією з найкращих страв перед тренуванням є вівсянка? Що страуси ніколи не ховають голову у пісок? Дізнавайся щось нове щодня протягом 11 хвилин. Зараз є безліч сайтів і мобільних додатків, на яких зібрано багато цікавих фактів. Наприклад, «Цікаві факти», «Сuriosity», «Дивовижні факти», «Цікаві факти про все».
Створити короткометражний фільм – не так просто, як здається. А зрозуміти його – ще складніше. Адже в обмежений час (1-10 хвилин) потрібно вкласти все те, про що можна було б зняти повноцінний фільм. Кожна короткометражка – це окрема історія, не просто нарізка кадрів, а цілий світ, у якому безліч натяків і символів, які треба ще довго розшифровувати після перегляду. Тому дивися щодня хоча б один такий фільм. І думай.
Такі фрази зі звуками, що складно вимовляти, потрібні не лише майбутнім ведучим чи артистам. Їх варто опанувати кожному, хто хоче говорити чітко і розбірливо. Лише 11 хвилин на день – і твоя дикція вразить оточуючих. Це один із тих методів, результат від якого видно мало не відразу.
Ось 5 скоромовок, робота над якими займе приблизно 11 хвилин (близько 2 хвилин на кожну).
Кармен Роман поклав роман Ромена Роллана в кишеню і пішов на «Кармен» в «Ромен». Бором брів бобер до брата борошна собі набрати, бо бобриха й бобренята будуть булі виробляти. Був собі цебер, та переполуцебрився на полуцебренята. Бук бундючивсь перед дубом, тряс над дубом бурим чубом. Дуб пригнув до чуба бука – буде букові наука. Ішов Прокіп, кипів окріп, прийшов Прокіп — кипить окріп, як при Прокопі, так і при Прокописі і при Прокопенятах.Саморозвиток – це не лише про те, як вивчити 600 слів за 11 хвилин. Це також про те, як розвивати у собі справжні людські почуття, навчитися цінувати дійсно важливі речі. У цьому тобі допоможуть численні відео TED, на яких спікери розповідають цікаві історії. Наприклад, Джил Хікс, яка пережила теракт у Лондоні у липні 2005 року, розповідає про події того дня і волю до життя всупереч усьому.
Людина читає 120-220 слів на хвилину – це приблизно 1,5-2 середньостатистичні сторінки. Отже, за 11 хвилин можна прочитати 5-7 сторінок.
Якщо уявити, що ти читатимеш мінімальних 5 сторінок щодня, то роман «Забуття» (Книга року-2016 за версією ВВС Україна) ти прочитаєш за 50 днів. А за 8 місяців, абсолютно не напружуючись, подолаєш усю «Війну і мир» Толстого.
Витрачай 11 хвилин щодня на іноземну. У цьому тобі допоможуть мобільні додатки, які у простій та інтерактивні формі викладають матеріал:
«Duolingo: Вчи мови безкоштовно» – один із найпопулярніших додатків у розділі «Освіта». Є також окремий додаток для вивчення англійської. 50 languages – можна завантажити 100 уроків з тієї мови, яка цікавить тебе. Babbel – пропонує додатки для вивчення десятків мов світу. Fun Easy Learn – додаток для вивчення слів на шести мовах (англійська, французька, іспанська, італійська, німецька і польська). Існує також безліч інших додатків для кожної окремої мови – від англійської до китайської. Їх легко знайти на Play Market чи App Store.Якщо ти хочеш стати фахівцем у своїй галузі, то недостатньо лише слухати лекції в університеті. Варто пошукати профільні сайти саме для твоєї професії. Там можна знайти інформацію про тренди в обраній галузі, поради практиків, корисні інтерв’ю та загалом усі скандали/інтриги/розслідування. Наприклад, ось сайти для журналістів чи програмістів. Присвячуй щодня 11 хвилин прочитанню статей на таких сайтах. Це ще один маленький крок до успіху.
У кожного з нас є слабкі місця, і не потрібно займатися годинами, щоб це змінити. На Ютубі є багато відео з корисними вправами у межах 10 хвилин. Визнач своє слабке місце (руки, прес, спина тощо) – і вперед.
Запам’ятати всі столиці світу здається нереальним? Можливо все, якщо приділяти цьому небагато часу, але щодня. Скористайся мобільними додатками і дивуй друзів ерудицією.
«Географія: країни світу». Завдання – знайти країну на карті світу або ж відгадати державу за прапором чи назвою столиці. Ще один режим – обрати назву країни із шести запропонованих. «Столиці світу». Тобі пропонують назвати столицю країни із чотирьох варіантів. Перевагою є те, що ти паралельно запам’ятовуєш і прапор країни, бо його зображено на тлі завдання. «Міста світу». Це фототест, де ти повинен відгадати місто за його пам’ятними місцями. Тобі пропонують чотири варіанти відповіді. В іншому режимі маєш скласти із запропонованих літер назву. У додатку є 110 міст.Якщо ти пішки йдеш на пари чи на роботу, спробуй запам’ятовувати номери авто. Або ж рахуй, скільки побачив червоних машин. Якщо добираєшся громадським транспортом, то помічай, у скількох людей є окуляри чи бороди. Перед сном намагайся згадати, що відбулося з тобою протягом дня, але у зворотній послідовності. Чи спробуй назвати хоча б 10 відомих письменників.
Підпишися у Ютубі на кілька каналів і дивися щодня 1 відео. Наприклад, переглянь
ютуб-канали для вивчення англійської мови чи ютуб-канали для і про студентів. З одного боку – це відпочинок, з іншого – навчання.
Щодня перед сном виділяй час на роздуми про прожиті 24 год. І обов’язково розплануй наступний день. 11 хвилин самоорганізації сьогодні = значно продуктивніше завтра.
Саморозвиток не потребує багато часу, головне – бажання. А які експрес-рецепти є у тебе? Пиши у коментарях!