Катерина Загорій, сенаторка УКУ Катерина Загорій, медіаекспертка та співзасновниця Zagoriy Foundation, поділилася на своїй сторінці у ФБ думками про сенс вищої освіти та її головний продукт.
Останні тижні багато дискутую з дітьми-підлітками про те, куди йти після школи. І - головне - навіщо взагалі йти в університет.
Діти поставили мені просте питання: а що є головним продуктом вищої освіти?
Ні, не диплом. Ні, не професія. І навіть не просто «знання».
Центральний продукт вишу – це здатність до складного, самостійного, рефлексивного мислення в обраному інтелектуальному середовищі.
Інакше кажучи, університет формує людину, яка вміє:
мислити неочевидно – бачити підводні шари проблем, ставити питання, які не лежать на поверхні вчитись впродовж життя – без вчителя, без оцінок, з власної ініціативи взаємодіяти зі складними системами – соціальними, політичними, технологічними аргументовано комунікувати – письмово, усно, публічно визначати сенс і цінність, а не просто виконувати інструкції брати на себе інтелектуальну відповідальність – за ідеї, позиції, вибір моделювати нове – не копіювати готове, а створювати власнеВід Oksana Lykhozhon: А ще освіта дає вектори. вона не дає і не має знання. Ніхто не відкриє тобі черепну коробку, і не вкладе. Але вона дає тобі напрямки – де ти хочеш копати глибше. І це вміння копати – найважливіше. Як і здатність до критичного мислення, навіть, якщо тобі не подобається викладач і предмет – чітко розуміти та артикулювати «Чому?».
Чи можна цього навчитись не в університеті?
Можна. Але складніше. І не всі витримають без структури, середовища й викликів.
Тому університет – не єдиний шлях.
Але якщо ви шукаєте глибини, мислення, автономії, – він досі один із найкращих.
Якщо ви або ваші діти зараз на роздоріжжі:
Не женіться лише за професією. Подумайте: яке мислення я хочу розвивати? Це буде вирішальним у будь-якій сфері.Зверніть увагу на чотири українські університети, місії яких говорять самі за себе:
УКУ – відкрита академічна спільнота, яка живе східнохристиянською традицією і виховує провідників суспільства, професіоналів, для служіння в Україні та за її межами – в ім’я слави Божої, спільного блага й людської гідності.
КШЕ – це інноваційна екосистема, що розкриває потенціал людей, які вільні створювати Україну та світ. Об’єднання університету, інституту, бізнес-школи та благодійного фонду створює фундамент для розвитку та інновацій.
КМА є класичним університетом, що створює, зберігає та поширює знання у природничій, суспільній, гуманітарній і технічній наукових сферах. Могилянка – це спільнота, яка формує високоосвічену, національно свідому, чесну, небайдужу, творчу особистість, здатну незалежно мислити і відповідально діяти згідно з принципами добра та справедливості, для розвитку відкритого і демократичного суспільства.
КАІ – майже сто років Державний університет «Київський авіаційний інститут» об’єднує людей, навчає створювати інновації, розвивати українську економіку, авіаційну галузь і технології+Defense Tech (оборонні технології).
{{read_more|Читайте також| 7031, 6997}}
Джерело фото Depositphotos
Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram