ТІЛО. Давайте поговоримо про тіло, в якому ми народились в цьому світі і яке забезпечує наше буття в цьому житті. Через тіло ми маємо зв'язок свого внутрішнього світу із зовнішним. Якась така взаємодія є. Наскільки ми усвідомлюємо це? Яку увагу цьому ми приділяємо в садочках, школах? Чи готові ми визнати, що свідомо губимо здоров'я дітей і своє та почати системно робити важливі речі?
Є чотири типи генерації енергії і на першому, базовому – фізичному рівні – ми здобуваємо кількість енергії, яка нам необхідна. Що ми свідомо робимо для цього в садочках і школах? Наскільки ми звужуємо дитячу активність і не звертаємо увагу на свою?
"Як бути здоровим в школі?" – наскільки важливе це питання для вас?
"Тіло і розум – елементи однієї системи", "Тіло не обдуриш" – вислови, над якими варто розмірковувати і брати в роботу.
"Як ми рухаємось у просторі, так ми рухаємось у житті". А як ви рухаєтесь у просторі?
Ми дихаємо?! А як? Чи слухаємо власне дихання, чи усвідомлюємо його силу і користуємось цим? Скільки дихальних вправ і для чого ми знаємо? І скільки використовуємо? Які енергії в нас запускаються, живуть, підсилюють нас?
Дихальна вправа, що допомагає зосередитися, – почергове дихання. Воно включає в себе наступні етапи:
Видих через ліву ніздрю із закритою (пальцями) правої – два рази.
Вдих через праву ніздрю із закритою лівої – два рази.
Починати слід з виконання шести таких циклів, поступово збільшуючи до десяти.
Так просто. Зробімо ще одну вправу, що очищає та балансує «носовий ритм» і дуже корисна, в тому числі для попередження всяких застуд.
В результаті природного чергування активності ніздрів у нас більш активно працює то одна півкуля мозку, то інша. Коли домінує права ніздря, посилено працює ліва півкуля, а значить, увагу легше направити всередину – так збільшується інтуїція, творча активність. У роботі нервової системи переважає парасимпатична система, яка відповідає за розслаблення, зростання тканин і регенерацію. Коли домінує ліва ніздря – переважає права півкуля і симпатична нервова система. Посилюється аналітичне мислення і центри вербальної комунікації (слух, мова, письмо, читання), збільшується фізична активність тіла. Якщо працюють обидві ніздрі, то і обидві півкулі працюють в унісон.
Як у виконанні будь-яких вправ, надзвичайно важлива системність.
{{read_more|Читайте також| 6100, 5679}}
Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram