Подивімося, що казали відомі діячі культури світу про знання, їх значення і користь.
1. Наука – це організовані знання, мудрість – це організоване життя. Іммануїл Кант, німецький філософ.
2. Той, хто ставить питання, дурень протягом п’яти хвилин, той, хто його не ставить, дурень все своє життя. Китайська приказка.
3. Недостатньо тільки отримати знання; їх треба застосувати. Недостатньо тільки бажати; треба діяти. – Йоганн Вольфганг фон Гете, німецький філософ і письменник.
4. Знання є сила, сила є знання. Френсіс Бекон, англійський філософ, історик.
5. Знання без етичної основи — нічого не вартують. Знання вгамовує велику, дивує звичайну і роздуває маленьку людину. Знання тільки тоді знання, коли воно набуте зусиллями своєї думки, а не пам’яттю. Лев Толстой, письменник.
6. Знання — це притулок, зручний й необхідний нам у похилі роки, і якщо ми не посадимо дерева, поки ми молоді, то, коли ми постаріємо, у нас не буде тіні, щоб заховатися від сонця. Філіп Домер Стенхоп Честерфілд, англійський державний діяч, письменник.
7. Знання складається із дрібних крихт щоденного досвіду. Дмитро Писарєв, російський літературний і соціальний критик.
8. Єдиний шлях, що веде до знання, – це діяльність. Джордж Бернард Шоу, ірландський драматург і публіцист.
9. Щоб перетравлювати знання, потрібно поглинати їх з апетитом. Анатоль Франс, французький письменник та літературний критик.
10. Людина боїться тільки того, чого не знає; знання перемагають усі страхи. Віссаріон Бєлінський, літературний критик і публіцист.
{{read_more|Читайте також| 3409, 4966}}
11. Чим менше люди знають, тим більшими здаються їм їх знання. Жан-Жак Руссо, французький філософ і письменник.
12. Розширювати свої знання можна тільки тоді, коли дивишся прямо в очі власному незнанню. Костянтин Ушинський, український педагог.
13. Вчення — тільки світло, за народним прислів'ям, — воно також і свобода. Ніщо так не звільняє людину, як знання... Іван Тургенєв, російський письменник.
14. Доводити людині необхідність знань — це все одно що переконувати її у корисності зору. Немає сили більш могутньою, ніж знання; людина, озброєна знаннями, — непереможна. Максим Горький, радянський письменник.
15. Знання деяких принципів легко заміщує незнання. Клод-Адріан Гельвецій, французький філософ.
16. Знання, не породжені досвідом, матір'ю всякої вірогідності, марні й повні помилок. Леонардо да Вінчі, італійський винахідник і вчений.
17. Наші знання є сума того, чого ми навчилися та що забули. Марія Ебнер-Ешенбах, австрійська письменниця.
18. Знання буває двох видів: або ми щось знаємо, або знаємо, де знайти дані про це. Семюел Джонсон, англійський письменник
19. Ти ніколи не будеш знати достатньо, якщо не будеш знати більш ніж достатньо. Вільям Блейк, англійський поет.
20. Хто знає небагато, любить повторювати те, що знає. Томас Фуллер, англійський історик.
21. Сучасний Сократ: я знаю, що інші нічого не знають. Жарко Петан, словенський письменник.
22. Людина вирушила на зустріч з іншими світами, іншими цивілізаціями, не пізнавши до кінця закамарків, глухих кутів, глибоких колодязів, міцно забарикадованих дверей власної душі. Станіслав Лем, польський письменник-фантаст.
23. Легше щось знати, ніж знати звідки ти це знаєш. Збишко Бєднож, польський письменник.
24. Намагайся знати все про щось і щось про все. Генрі Пітер Брум, британський політик.
{{read_more|Читайте також| 3408, 3395}}
25. Три шляхи ведуть до знання: шлях роздумів — це шлях найблагородніший, шлях наслідування — це шлях найлегший і шлях досвіду — це шлях найгіркіший. Конфуцій, давньокитайський філософ і мислитель.
26. Людина, яка хоч раз вхопила кішку за хвіст, знає про котів значно більше, ніж та, яка тільки читала про них, але ніколи не бачила. Марк Твен, американський письменник.
27. Удавати, що ти щось знаєш, важче, ніж це дізнатися. Агата Крісті, англійська письменниця.
Джерело фото Depositphotos
Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram