Медіасервіс MEGOGO спільно з Українським інститутом книги продовжують створювати аудіоказки в рамках проєкту «365 казок на ніч». Крім різдвяного циклу наразі вже доступний до прослуховування цикл аудіоказок про природу. Усі аудіотвори доступні до прослуховування абсолютно безоплатно. Знайти їх можна у розділі MEGOGO Audio додатку MEGOGO для смартфонів на базі iOS та Android, а також для автомобілів з аудіосистемою Apple CarPlay та Android Auto. Або на YouTube-каналі Українського інституту книги.
«Ми раді долучитися і працювати над збільшенням якісного україномовного аудіоконтенту. Нам дуже хочеться, аби проєкт став ще одним варіантом проведення дозвілля. Аудіоконтент є нешкідливим для зору та зручним для фонового споживання. Завдяки звуковому оформленню, що підсилює сюжет казок, слухачі зануряться в атмосферу кожної історії. Казки, начитані професійними дикторами, можуть бути інтерактивним елементом занять з української мови та літератури, а також розповісти дітям про різноманіття природи звернути увагу на дбайливе ставлення до неї», — менеджерка MEGOGO Audio Катерина Котвіцька.
Щоб отримати максимум користі й задоволення від прослуховування «365 казок на ніч», рекомендується здійснити кілька послідовних кроків.
Уважно послухати з дитиною казку (затримати увагу допоможуть ілюстрації). Після перегляду відео зазирнути в опис під ним і відкрити текст казки. Прочитати його разом і розібрати з малюком незрозумілі слова чи сюжетні моменти. Завантажити і роздрукувати файл з ігровими завданнями, які спрямовані на розвиток усвідомленого читання і навичок аналізу прочитаного. Серед завдань — малювання, лічба, аплікація, орігамі, завдання на логіку та багато інших.До більшості казок розроблені вправи з розвитку мовлення — вони спеціально марковані. Виконання таких вправ сприяє розвитку комунікативних здібностей дитини і є найвищою ланкою осмислення тексту. Ці прості завдання навчають дитину обговорювати прочитане й інтегрувати нове у власний досвід, а з віком привчають до регулярного читання.
Нижче ви знайдете історії, сюжети яких змальовують різноманіття флори й фауни, а також вчать цінувати й оберігати планету. Серед озвучених казок — твори Ольги Купріян, Марії Солтис-Смирнової, Олени Шкаврон, Віталії Савченко, Ольги Полевіної, Наталії Шейн, Еліни Заржицької та Євгенії Пірог.
Вибрати казки організаторам допомогли психологиня Марина Клімова та Наталія Козар, завідувачка відділу координації культурно-освітніх проєктів Центральної бібліотеки ім. Т. Г. Шевченка для дітей м. Києва та оглядачка дитячої літератури, а озвучили їх цього разу професійні диктори.
Хто живе у глибинах морських? Тобі добре знайомий цей персонаж, тільки впізнати його не так просто, бо це справжній майстер перевтілення! І як він це робить..? Слухай!
Пані Биба ду-у-уже любить квіти у своєму саду! Та, на лихо, не лише їй вони так сильно подобаються… Дехто капосний унадився ходити до пані Биби «в гості» – й одно тільки шкодить – ніяк не проженеш! Як тут бути? І, до речі, хто така ця пані Биба?
Мурашка та Ромашка опинились у скруті й обидві тепер дуже засмучені. Біда у кожної своя, а от боротися з нею легше разом! Дізнавайся, як рятувалися приятельки й хто їм у тому допомагав.
Черепаха Наталка, сорока Соня, тритон Триша та пелікан Пантелій Говорій дуже люблять читати велику Червону книгу! Отак збираються всі гуртом, умощуються зручненько і гортають, гортають... А Триша навіть носить її з собою всюди у наплічнику. Чому ця книга «червона» і що ж у ній такого цікавого..?
Зухвалий Ласка вважає себе найкрутішим серед звірів, бо їздить на супермодній тачці! Тільки-от ніхто з ним не дружить, ніхто навіть не хоче змагатися з ним у перегонах. Та і не треба! Усі вони невдахи, у порівнянні з таким крутієм, хіба ні? Але одного разу Ласка потрапляє в халепу…
Федько – інакший, зовсім не подібний до своїх красунь-сусідок на підвіконні. Федько – кактус, і через це всі йому дошкуляють. А він, між іншим, теж дуже симпатичний і з усіма радий би дружити! І як переконати їх, що колючки зовсім не страшні..?
Наприкінці зими, коли Лютий надто вже лютує, тоді всі з нетерпінням чекають весни й тепла. Від того Березень зробився дуже гоноровий: хоче якомога довше панувати сам і не пускає брата Квітня на зміну. І як не старається той, а все ніяк до Березня не добереться! Добре, що є кмітливий Травень…
Маленька Краплинка викотилася з темряви підземної річки – і ось перед нею цілий світ, повний «атракціонів». Не знала вона, що може бути і росою, і хмаринкою, і дощиком – стільки пригод тут! А що, як гайнути аж за море..?
А хто це такий – поважний і хижий – з родини котячих? Леопард? Рись? Ні-і-і – це манул, і ти його краще стережись: надто вже підозрілий він. Одно ходить нишком довкола, пихато муркоче – точно чогось вичікує...
Найбільші метелики у світі подібні до неба. Вони гарні акробати і просто дуже гарні. А коли захочуть, то ще й фокуси показують! На них полюють хижаки і люди. Хтось ними смакує, а хтось милується. Але як же вони звуться, ці чарівні метелики, і де мешкають?
Могутній дуб – єдиний захисник маленького лісового струмочка. Та одного разу так розгулялася люта стихія, що боронити його стало нікому… Що ж робити? Чи врятують звірята свою домівку самотужки?
Малятам, бува, як закортить чкурнути кудись, поки дорослі не бачать. Ось, наприклад, малий Ведмедик дуже хоче побачити зиму і той, як його, – сніг! А мама одно змушує їсти рибу і готуватися до сплячки. Але ж це так нудно! Нехай-но вона засне, і Ведмедик обов’язково розвідає, що ж це за пора така страшна – зима.
Хто-хто живе на Мадагаскарі? Та кого тільки там немає – і всяк своєю мовою говорить. А смугастий тенрек з усіх найкрасномовніший, чи то пак – найголкомовніший, от! Бо замість слів у нього справжні стріли! До речі, а хто такий тенрек..?
Молодий жук-олень тільки починає пізнавати світ – і все йому цікаво: з ким дружити, що їсти, куди помандрувати, як, зрештою, знайти своїх рогатих родичів? Тільки самому боязко – добре, що є вірний напарник хрущ!
Навіщо робити мед, коли можна поласувати ним на людській кухні? Правда? Правда! Так собі мислить зухвала Оса. А от знайома її – Бджола-трудівниця – не знає спокою у вічних клопотах, і все сама, все сама. Хто ж із них має рацію...?
Чемпіони з підземних схованок! Довговухі, як віслюки; довгоносі, як слони; і хвостики мають тонкі, щурячі; а нюх який гострий – і що ж то за диво-звірі, і де їх шукати? Дочекайся-но сутінок в африканській саванні та виходь знайомитися! Це ж ми трубкозуби!
Сонечко сьогодні в такому гарному настрої – аж причепуритися кортить! Але, от біда, водне люстерко засліплює очі, і ніяк у нього не зазирнеш. Може, прогулятися? І тут халепа: на шляху стільки калюж та озерець… Може, хіба вітерець підсобить?
Як щодо печені з попелиць? А може, горнятко роси до снідання? Ага, комахи ще ті гурмани! Не все ж їм людську городину шкодити. До речі, а хто полює на самих комах? І що спільного між помічником-сонечком та колорадським жуком-шкідником? Слухай!
Борсучок Бориско дуже хоче потішити маму і самостійно зібрати для неї гарний букет. Але як бути малому, коли перед ним ціла галявина квітів, і всі вони по-своєму прекрасні..?
Усе має свій початок та кінець, але, схоже, дехто перехитрив час! Одна дощова крапля живе на світі, здається, вже цілу вічність, і кожне перевтілення дарує їй дивовижні пригоди, і немає їм кінця-краю. Як же у неї це виходить? Слухай!
Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram