Олена БОНДАРЕНКО, співголова ГО «Батьки SOS»: «Указ Президента (1996) та постанова Кабміну фактично не діють, оскільки не відповідають нормативно-правовим актам вищої юридичної сили – Закону про загальну середню освіту та Закону про освіту, –якими шкільна форма не передбачена».
Сергій ГОРБАЧОВ, член Колегії МОН: «Які санкції мають застосовуватися до дітей, які не бажають вдягатися в однострій? Примусове перевдягання? Відсторонення від занять? Що саме? На якій правовій підставі? А санкції мають бути, інакше «обов'язковість» не має сенсу».
Висновок: жодних санкцій за неносіння форми не передбачено. Вчитель не може робити зауваження, не допустити до уроку і т.д.
Альона ПАРФЬОНОВА, співголова ГО «Батьки SOS»: « У Типовому статуті навчально-виховного закладу, зареєстрованому Наказом МОН, є лише посилання на зобов'язання учнів дотримуватись норм гігієни і немає норм щодо придбання форми певного виробника або одягу певного кольору. Є численні міжнародні норми та норми українського законодавства, які дозволяють вам відмовитись від форми».
ЯК ВІДМОВИТИСЯ ВІД ФОРМИ? АЛГОРИТМ ДІЙ
Щоб відмовитися від шкільної форми, вам слід написати ЗАЯВУ (зразок заяви) у двох екзмеплярах та віддати її директору школи. Не забувайте, що заяву потрібно зареєструвати із вказанням вхідного номеру (на вашому екземплярі також). У ній посилання на всі норми законодавства, які підтверджують право вашої дитини відвідувати школу у зручному для неї одязі.