Згідно зі звітом The Future of Jobs Report 2023 Всесвітнього економічного форуму до 2030 року автоматизація може змусити 375 мільйонів працівників у всьому світі змінити професію. Водночас прогнозується, що до 2025 року може з’явитися 97 мільйонів нових ролей – робочих місць, які виникнуть у відповідь на зміни в технологіях та економіці.
Як за таких умов обрати професію так, щоб після отримання вищої освіти працювати за фахом, а не йти на нове навчання?
Дізнатися про специфіку різних професій, плюси та мінуси кожної і зробити усвідомлений вибір допоможуть зокрема профорієнтаційні платформи:
1. EU4Skills – матеріали з профорієнтації для підлітків, батьків та вчителів. Тут можна знайти корисні статті про тренди ринку та професії, розробки уроків, посібники про різні професії.
2. Платформа профорієнтації та розвитку кар’єри – платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри Державної служби зайнятості України надає можливість безкоштовно пройти тестування та отримати послуги з профорієнтації.
3. Proforientator – дуже корисний сайт, в розділі «Професії» розміщено майже 1000 матеріалів з описами спеціальностей і спеціалізацій, а в розділі «Тести» профорієнтаційні тести та посилання на сайти, на яких можна їх пройти в онлайн-режимі.
4. CareerOneStop – Американський ресурс, створений за підтримки Міністерства праці США, пропонує широкий спектр матеріалів для профорієнтації: детальний опис професій, поради з розвитку навичок, а також ресурси для пошуку роботи. Це джерело дозволяє ознайомитися з глобальними трендами на ринку праці.
5. National Careers Service –Британський сервіс, що надає інформацію про різні професії, навчальні шляхи та тренди у сфері праці. Ресурс корисний як для підлітків, так і для дорослих, які хочуть змінити кар’єру. Містить матеріали для самостійного вивчення або для використання на уроках.
Ці ресурси стануть у пригоді для тих, хто шукає підтримку у виборі професії, планує змінити кар’єру чи хоче дізнатися більше про сучасні тенденції на ринку праці.
Сродна праця: профорієнтація за вченням Григорія Сковороди
Роль школи у виборі професії: кейс Європейського колегіуму
Джерело фото Depositphotos
Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram
Якщо ви зареєстрований користувач і хочете додати коментар то вам потрібно увійти, або ви можете додати коментар нижче анонімно.