Український центр оцінювання якості освіти затвердив загальні характеристики предметних тестів національного мультипредметного тесту (НМТ) 2025 року та схеми нарахування балів за виконання їх завдань.
У 2025 році сертифікаційна робота НМТ міститиме чотири тести, три з яких — обов’язкові, а четвертий — на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети — українська мова, математика, історія України, а на вибір — українська література, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія, фізика та географія. Предмет, тестування з якого вступник / вступниця бажає пройти на вибір, він / вона має вказати під час реєстрації для участі в НМТ.
Комп’ютерний формат проведення передбачає, що учасник / учасниця всі чотири предметних тести проходитиме в один день у два етапи: перший (120 хвилин) — виконання завдань з української мови та математики, другий (120 хвилин) — виконання завдань з історії України та навчального предмета на вибір.
Тести з української мови, української літератури, історії України, біології, хімії та географії міститимуть по 30 завдань, із математики й фізики – 22 і 20 відповідно, а з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької, французької) – по 32.
Усі завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів. Зауважуємо, що зміст завдань з історії України охоплюватиме всі теми, що стосуються історії України від найдавніших часів до подій початку ХХІ ст.
Реєстрація проходитиме у два етапи: основний та додатковий.
Основний період триватиме з 6 березня до 3 квітня. У цей час вступники зможуть зареєструватися через персональні кабінети. Після цього до 8 квітня буде можливість внести зміни – обрати інший предмет додаткового блоку або змінити населений пункт, де складатиметься тест.
Додатковий період реєстрації відбудеться з 9 до 14 травня. Подати заявку зможуть:
абітурієнти, які не змогли зареєструватися в основний період через поважні причини; вступники, яким було відмовлено у реєстрації під час основного етапу.Коригування реєстраційних даних у додатковий період буде доступне до 19 травня.
📅 Коли будуть запрошення?
Завантажити запрошення із зазначенням дати, часу і місця проведення НМТ можна буде:
🔹 з 4 травня – для учасників основної сесії;
🔹 з 11 липня – для учасників додаткової сесії.
📝 Графік проведення НМТ-2025
📌 Основна сесія: з 14 травня до 25 червня
📌 Додаткова сесія: з 14 до 25 липня
НМТ-2025 буде проходити в один день, і складатиметься з двох етапів:
Перший етап (120 хвилин): завдання з української мови та математики. Другий етап (120 хвилин): завдання з історії України та обраного предмета на вибір.Між етапами буде 20-хвилинна перерва, що дозволить учасникам трохи відпочити.
Скласти НМТ повинні особи, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти 2025 року (випускники 2025 року), або вже здобули її (випускники минулих років), і планують здобувати вищу освіту в Україні.
Для реєстрації на НМТ учасники мають надіслати реєстраційні документи до регіонального центру оцінювання якості освіти.
Українська мова
На тесті буде 30 завдань, які відповідатимуть розділам:
Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія. Лексикологія. Фразеологія. Будова слова. Словотвір. Морфологія. Синтаксис. Стилістика. Розвиток мовлення.З детальною програмою НМТ з української мови можна ознайомитися за посиланням.
З кожного розділу програми буде приблизно однакова кількість завдань. Менше запитань у тестуванні стосуватимуться лише «Стилістики» та «Розвитку мовлення». Причина – через комп’ютерний формат іспиту цьогоріч до нього знову не будуть включати завдання з письмовими відповідями.
Математика
Тестування буде охоплювати всі теми з алгебри й геометрії, які вивчали в шкільному курсі:
Числа і вирази. Рівняння, нерівності і їх системи. Функції. Елементи комбінаторики, початки теорії ймовірностей та елементи математичної статистики. Планіметрія. Стереометрія.Які правила потрібно вивчити перед НМТ з математики та які типи завдань варто навчитися розв'язувати – можна дізнатися з цьогорічної програми.
Іспит з математики цьогоріч не міститиме запитань, на які потрібно буде дати розгорнуту відповідь.
Під час складання тесту учасники зможуть користуватися довідковими матеріалами. А саме формулами з розділів «Алгебра і початки аналізу», «Елементи комбінаторики, початки теорії ймовірностей та елементи математичної статистики» і «Геометрія».
Історія України
У 2025 році Міністерство освіти і науки розширило перелік тем з історії України, які потрібно вивчити перед складанням НМТ. Тепер вони стосуватимуться не лише XX-XXI століть, а й найдавніших часів. Серед них:
Стародавня історія України. Русь-Україна (Київська держава). Королівство Руське (Галицько-Волинська держава). Монгольська навала. Руські удільні князівства у складі іноземних держав у другій половині XІV – першій половині XVІ ст. Кримське ханство. Українські землі у складі Речі Посполитої в другій половині XVI ст. Українські землі у складі Речі Посполитої в першій половині XVII ст. Національно-визвольна війна українського народу середини XVII ст. Козацька Україна наприкінці 50–80-х рр. XVII ст. Українські землі наприкінці XVII – в першій половині XVIII ст. Українські землі в другій половині XVIII ст. Українські землі у складі Російської імперії наприкінці XVIII – в першій половині XIX ст. Українські землі у складі Австрійської імперії наприкінці XVIII – в першій половині XIX ст. Культура України кінця XVIII – першої половини XIX ст. Українські землі у складі Російської імперії в другій половині XIX ст. Українські землі у складі Австро-Угорщини в другій половині XIX ст. Культура України в другій половині XIX – на початку XX ст. Українські землі у складі Російської імперії в 1900–1914 рр. Українські землі у складі Австро-Угорщини в 1900–1914 рр. Україна в роки Першої світової війни. Початок Української революції; Розгортання Української революції. Боротьба за відновлення державності. Встановлення комуністичного тоталітарного режиму в Україні. Утвердження більшовицького тоталітарного режиму в Україні. Західноукраїнські землі в міжвоєнний період. Україна в роки Другої світової війни. Україна в перші повоєнні роки. Україна в умовах десталінізації. Україна в період загострення кризи радянської системи. Відновлення незалежності України. Становлення України як незалежної держави. Творення нової України.Які історичні терміни варто вивчити перед іспитом і які пам'ятки та дати треба повторити – можна дізнатися з програми НМТ.
Українська література
30 завдань будуть включати теми:
Усна народна творчість. Давня українська література. Література кінця XVIII – початку XX ст. Література XX ст. Твори українських письменників-емігрантів. Сучасний літературний процес (кінець XX – початок XXI ст.).Дізнатися назви усіх творів, які потрібно прочитати перед НМТ, можна за посиланням.
На кожен розділ програми з української літератури у тесті виділять приблизно однакову кількість завдань.
Біологія
НМТ з біології буде охоплювати 5 розділів зі шкільного курсу:
Хімічний склад, структура і функціонування клітин. Реалізація спадкової інформації. Закономірності спадковості й мінливості. Біорізноманіття. Організм людини як біологічна система. Основи екології й еволюційного вчення.З повною програмою НМТ з біології можна детальніше ознайомитися на сайті УЦОЯО.
Географія
30 завдань з географії складали за такими темами:
Загальна географія. Географія материків і океанів. Фізична географія України. Населення України та світу. Україна і світове господарство. Регіони та країни. Глобальні проблеми людства. Сталий розвиток.Список усіх термінів та понять, які знадобляться на іспиті, можна прочитати у програмі НМТ з географії.
Іноземні мови
Іноземна мова – один із чотирьох предметів на вибір на НМТ 2025. Нею може бути англійська, іспанська, німецька або французька.
Зміст завдань з іноземних мов відповідатиме програмі ЗНО і міститиме частини «Читання» та «Використання мови».
Завдання з кожної мови будуть складені за однаковою структурою.
Фізика
20 завдань з фізики будуть стосуватися таких тем:
Механіка. Молекулярна фізика та термодинаміка. Електродинаміка. Коливання і хвилі. Оптика. Елементи теорії відносності. Квантова фізика.З усіма явищами, процесами та законами фізики, які варто повторити перед НМТ, можна ознайомитися за посиланням.
Під час виконання можна буде користуватися довідковими матеріалами (деякими формулами і таблицями).
Хімія
Тестування з хімії буде складатися з завдань, які склали за розділами:
Загальна хімія. Неорганічна хімія. Органічна хімія. Обчислення в хімії.Повну програму НМТ з хімії можна прочитати на сайті УЦОЯО.
Упродовж НМТ з хімії абітурієнти зможуть користуватися довідковими матеріалами, а саме Періодичною системою хімічних елементів (короткою і довгою формами), таблицями «Розчинність основ, кислот, амфотерних гідроксидів і солей у воді за 20–25» та «Ряд активності металів».
{{read_more|Читайте також| 5847, 6764}}
Джерело фото Depositphotos
Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram