.
Як можна урізноманітнити заняття? Створювати завдання, враховуючи захоплення вашої цільової аудиторії! Як щодо коміксів? Вони вже стали невіддільною частиною культури, а діти з захопленням стежать за цілими «віртуальними всесвітами» (DC і Marvel). Наурок зібрав приклади освітнього тренду, який точно оцінять ваші учні.
Математика. Візуалізувати математичні закони і закономірності, а потім довести теорему – все це можна подати у вигляді коміксу. Наприклад, покажіть діалог учня/учениці з видатними математиками, які пояснюють складні для розуміння теми.
Українська мова. У вигляді коміксів можна візуалізувати крилаті вирази та фразеологізми, навіть синтаксичні правила, правопис префіксів чи складних слів! Можна показати історію героя, який допомагає іншим позбутися вживання калькованих слів. Ще можна роздрукувати комікс, а потім розрізати зображення та попросити школярів розставити частини у правильній послідовності, щоб вийшла логічно побудована історія. Або ж створити комікси з пропущеними словами, які діти мають відновити.
Географія. Заняття чудово доповнять комікси у стилі популярного українського телепроєкту «Світ навиворіт», де герої розповідатимуть цікаві факти про різні країни. Ще можна створити комікси, де діти розпитують видатних географів про те, як їм вдалося відкрити ту чи іншу країну, або дізнаються лайфхаки запам'ятовування назв країн зі столицями.
Англійська мова. За допомогою коміксу можна розповісти захопливу історію вічних суперечок між містером Інфінітивом та містером Герундієм. Ще можна створити комікс із новою лексикою чи репліками, де використано граматичні правила. На сайті Grammarman є комікс про супергероя, який бореться з помилками у правописі слів чи побудові речень, неправильним використанням артиклів тощо.
Фізика. Можна створити комікс, у якому герої обговорюватимуть сенс та практичне значення фізичних процесів. Ще буде доречно продемонструвати поетапне виконання лабораторної роботи, чи бесіду кількох фізиків, які розповідають про свої досягнення у науці.
Біологія. Ви можете створити комікс про фотосинтез рослин. А ще цікаво виглядатиме діалог кількох внутрішніх органів людини, які розповідатимуть про свої функції. Можна створити історію про те, як сперечаються між собою однодольні та дводольні рослини (одноклітинні та багатоклітинні організми), намагаючися визначити, хто з них кращий.
Історія. Здивуйте учнів: створіть комікс, головними героями якого будуть видатні особистості – мандрівники, письменники, художники або політики. Обраний герой може стати учасником певних історичних подій. Діти можуть прочитати комікс та дати відповіді на завчасно підготовлені запитання вчителя.
Комікс – це не просто розваги, вони можуть перетворитися на повноцінний дидактичний матеріал та наочно продемонструвати складні приклади. Ми показали лише невелику частину того, як можна використовувати комікси на уроках, але їхні можливості значно ширші. Генеруйте неймовірні ідеї та дивуйте своїх вихованців новим форматом занять!
{{read_more|Читайте також| 1885, 3531}}
Джерело фото Depositphotos
Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram