У XXI столітті люди дедалі частіше звертаються до штучного інтелекту – користувачі шукають важливу інформацію або перевіряють її, намагаються спілкуватися з віртуальним помічником, як із живою людиною, а дехто навіть вступає з АІ в романтичні стосунки. UNIAN проаналізував, що запитати в чату GPT хочеться користувачам мережі найчастіше.
Українці, так само як і громадяни інших країн, намагаються користуватися новою технологією і ставлять різні запитання – їм цікаво, коли закінчиться війна в Україні, на кого піти вчитися і чи буде штучний інтелект захоплювати світ.
Запитання можуть бути найрізноманітнішими від людей у різних куточках країни – користувачі Quora також обговорили, що можна запитувати в чату GPT, і які завдання віртуальному помічнику дають вони.
Юзер під ніком Jaleed Abdullah сказав, що він радиться з чатом про те, як йому (користувачеві - ред.) поліпшити свої професійні навички, наприклад, у проєктуванні. Його «колега по соцмережі» Chris Chovanek зазначив, що він узагалі ні про що не розмовляє з ШІ, натомість просить перевірити ще раз програмний код. Дівчина на ім'я Saloni Arora, яка працює HR-менеджером, написала, що штучний інтелект допомагає їй складати вакансії та описи до них.
Ми запитали у GPT-4o безпосередньо, які запитання йому ставлять, і він сказав, що люди цікавляться тим, як він працює:
Ти людина чи робот? Ти пам'ятаєш наші розмови? Ти можеш мати почуття/емоції/думку?Також можуть запитувати про своє життя, долю, призначення:
У чому сенс життя? Що важливіше – свобода чи безпека? Як стати щасливим?Просити допомогти з навчанням, роботою:
Поясни теорію відносності простими словами Допоможи з домашкою/дисертацією/рефератом Напиши код на Python/JavaScript/HTML...Або розібратися в особистому житті:
Як зрозуміти, що він/вона мене кохає? Чому мені самотньо? Як пережити розставання?Цікаво, що штучний інтелект також пояснив, що запитати в чату GPT-4o намагаються користувачі з України. За його словами, люди цікавляться виплатами для ВПО, оформленням документів за кордоном, подіями на світовій арені, курсом валют, новинами про війну та мобілізацію, а також просять поради у віртуального помічника в психологічно складних ситуаціях.
Але найбільше ШІ здивувала велика кількість запитань на городню тематику – він навів як приклад запитання: «Коли поливати цибулю за місячним календарем» і додав: «Я не жартую – такі запитання регулярні».
Також чатбот сказав, що найчастіше до нього звертаються жінки – 60-70%, тоді як чоловіків усього 30-40%. При цьому, жіноча половина населення уточнює інформацію, пов'язану з дітьми, побутом, городом, роботою, харчуванням, а також дівчата просять поради в особистому житті. Чоловіки, навпаки, пишуть рідко і по ділу – за словами ШІ, їм не потрібно спілкуватися, їм потрібно виконати завдання (порахувати, порівняти, довести і т. д.). Теми теж інші – політика, переїзд, військова служба, бізнес, інвестиції.
Загалом, штучний інтелект пояснив, що користувачі приходять до нього з різною мотивацією – одним потрібно швидко щось порахувати, інші не можуть знайти потрібну інформацію. Але є й ті, кому просто немає з ким поговорити.
{{read_more|Читайте також| 6716, 6712}}
Джерело фото Depositphotos
Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram