10 порад батькам, що допоможуть спланувати дитячий сон.
Це правило стосується кожного члена родини. Мамо й тато, які відпочили, — спокійні та щасливі мамо й тато.
Від самого народження формуйте у дитини той режим сну, що є у вашій родині: з 21:00 до 05:00, з 23:00 до 7:00. Обирайте той час, що для вас найкомфортніший.
Є три варіанти:
у своєму ліжку у кімнаті батьків; у своєму ліжку в окремій кімнаті; спільний сон з батьками.Щодо останнього, педіатри цього не схвалюють і за здоровий сон не вважають.
Не бійтеся розбудити дитину після денного сну, якщо бажаєте виспатися вночі.
Середня тривалість сну і дітей така:
до 3-х місяців — 16–20 годин; 6 місяців — 14,5 годин; 1 рік — 13,5 годин; 2 роки — 13 годин; 4 роки — 11,5 годин; 6 років — 9,5 годин; 12 років — 8,5 годин.Щоб дитина уночі спала 8 годин, то вирахуйте достатню тривалість денного.
Перші 3 місяці життя дитина може їсти у ночі 1–2 рази. У 3–6 місяців одного годування за ніч достатньо. Намагайтеся трішки недогодовувати у передостаннє та максимально ситно нагодувати у останнє годування перед сном. Але не перегодовуйте.
Проводьте день максимально активно: гуляйте на вулиці, рухайтеся, стрибайте, грайте! І тоді матусина казка перед сном чи спокійна гра чудово підготують до міцного нічного сну.
Свіже прохолодне повітря у кімнаті — це невід’ємне правило.
У дитячій кімнаті має бути:
температура повітря: 18–20 °С; вологість: 50–70 %.
Використовуйте його максимально. Нехай дитина хлюпається, грається, плаває. Тоді тепла ковдра та ситне годування стануть запорукою міцного солодкого сну.
Рівний матрац, бажано ортопедичний; до 2-х років жодних подушок; стандартний розмір подушки для дитини після 2-х років — 40 × 60 см з товщиною, що приблизно дорівнює широті дитячого плеча.
Одноразові підгузки поліпшать сон і дитини, і батьків.