Ви знали, що приблизно 10 % усіх людей у світі – шульги? Якщо дитина шульга, їй доведеться зіштовхнутися з деякими труднощами, але підтримка батьків допоможе їй краще адаптуватися до сучасного світу й отримати максимум переваг із власної індивідуальності. Childdevelop пропонує кілька корисних порад батькам, які виховують дитину-шульгу.

Порада № 1. Як визначити ліворукість дитини

Вчені довгий час сперечалися про те, чи має значення спадковість у виникненні ліворукості. Нарешті, у 2007 році вдалося виділити ген, відповідальний за дану особливість. Було доведено, що вона передається по батьківській лінії, тобто по лінії тата.

Батьки можуть дізнатися, яка рука домінує в дитини, спостерігаючи за тим, якою рукою вона тягнеться до іграшок або по їжу, як вона розмішує цукор у чаї. Правші зазвичай розмішують цукор за годинниковою стрілкою, а шульги – проти.

Провідна рука в дитини визначається у віці 7-9 місяців, але остаточно це стає зрозуміло тоді, коли дитина йде в дитячий садок. Малювання та прийом їжі в дошкільному віці ще не вимагають навичок дрібної моторики. У дітей в цьому віці швидкими темпами розвивається мозок, тому вони вчаться виконувати дані дії обома руками.

Діти можуть приховувати свою ліворукість, наслідуючи праворуких батьків. У таких випадках батьки можуть помилково вважати, що їх дитина – амбідекстр, тобто однаково добре володіє обома руками. Батьки також схильні вважати амбідекстрію ознакою високого інтелекту.

Порада № 2. Пам'ятайте, що шульги відрізняються від правшів

Мислення лівшів відрізняється від мислення правшів. Ліва півкуля мозку, пов'язана з правою рукою, відповідає за мовлення, письмо, логічне мислення, здатності до точних наук. Права півкуля, пов'язана з лівою рукою, відповідальна за здібності до музики, творче мислення, сприйняття й емоції. Іншими словами, правопівкульне мислення абстрактне, а лівопівкульне – конкретне й логічне.

Мозок правшів організований у суворому порядку: ліва півкуля мозку відповідає за мовлення й логіку, права – за емоції та сприйняття. Мозок шульги має більш гнучку організацію. За музикальні здібності може відповідати ліва півкуля, а за математичні – права. У результаті мозолисте тіло (ділянка мозку, завдяки якій взаємодіють півкулі) у шульги має більший (до 11 %) розмір, ніж у правші.

Деякі люди думають, що структура мозку шульги – результат пристосування до «праворукого» світу, у якому все зроблено для зручності правшів. Тому ліва півкуля мозку в шульги задіяна більше, ніж права у правші. Але дослідження спростували гіпотезу про те, що можна розвинути провідну півкулю мозку, тренуючи неголовну руку, оскільки система нейронів об'єднує обидві півкулі.

Порада № 3. Навчіть дитину виступати публічно

Їй це знадобиться, коли вона стане президентом чи Статистика свідчить про те, що велика кількість президентів різних країн світу є шульгами. Думаєте, це випадковість? Статистичні дослідження показують, що це, найімовірніше, закономірність, яка поки не отримала наукового пояснення. До прикладу, шульгами були Юлій Цезар і Олександр Македонський, Наполеон Бонапарт і Карл Великий, Уїнстон Черчилль і Жанна Д'Арк, і навіть три президенти США – Рональд Рейган, Джордж Буш-старший та Білл Клінтон.

Порада № 4. Купуйте шкільне приладдя для шульг

Багато знаменитих художників, серед яких Леонардо да Вінчі, Мікеланджело й Рембрандт, були шульгами. Живопис – не єдина сфера, у якій шульги досягають видатних результатів. Дослідження показали, що вони досягають успіху в архітектурі, музиці та математиці.

Це не означає, що шульгам легко даються всі творчі професії. Вони часом відчувають фрустрацію, використовуючи предмети й інструменти, розроблені для праворуких. Щоб цього не сталося, купіть дитині ножиці для шульг та інше приладдя.

Порада № 5. Купуйте дитині спортивну екіпіровку для шульг

Такими видами спорту, як поло або хокей на траві, можна займатися тільки правшам. Однак є безліч видів спорту, у яких шульги можуть досягти високих результатів. Наприклад, у фехтуванні шульги постійно стають призерами різних змагань. Ліворукі боксери становлять велику небезпеку для своїх супротивників, а у великому тенісі було багато випадків, коли шульги ставали чемпіонами (наприклад, Джон Макінрой, Мартіна Навратілова або Рафаель Надаль). Якщо ваша дитина-шульга займається певними видами спорту, такими як хокей, фехтування чи стрільба, їй буде потрібне спеціальне екіпірування.

Американські економісти провели дослідження з метою з'ясувати, чи впливає ліворукість на фінансовий добробут. Соціальні стереотипи про те, що шульги мають менш розвинені пізнавальні здібності, менш міцне здоров'я й частіше стають винуватцями аварій, дозволяли вченим припустити, що їхній фінансовий добробут виявиться нижчим. Але дослідження показало, що серед випускників університетів шульги в середньому заробляють на 15 % більше, ніж правші. Однак серед жінок показники дещо інші: згідно з дослідженням, жінки-шульги заробляють на 5 % менше, ніж правші.

Читайте також
Чому освіта стала культом карго і що з цим робити

Чому освіта стала культом карго і що з цим робити

Розмірковування експерта з ментального здоров'я, освіти та системного мислення Петра Чорноморця
08.08.2024 5
Світлана Ройз про свої виміри стійкості і власний досвід, як справлятися зі стресом

Світлана Ройз про свої виміри стійкості і власний досвід, як справлятися зі стресом

Стійкість дітей залежить від стану дорослих
08.08.2024 0

Джерело фото Depositphotos

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram